Про це інформує видання Reuters з посиланням на американського посадовця, ім'я якого не називається, цитує Рубрика.
Вашингтон надав Данії та Нідерландам офіційні запевнення, що США прискорять затвердження всіх необхідних запитів третіх сторін на передачу F-16 Україні, щоб вона отримала винищувачі, коли пілоти пройдуть навчання, пише видання.
Данія і Нідерланди, які очолюють авіаційну коаліцію, нещодавно надіслали США запит про надання відповідних гарантій.
Джерело Reuters розповіло, що державний секретар Ентоні Блінкен надіслав листи своїм датським і голландським колегам із запевненням, що запити будуть схвалені.
"Цим листом я висловлюю повну підтримку Сполученими Штатами як передачі Україні винищувачів F-16, так і підготовці українських пілотів кваліфікованими інструкторами F-16", – йдеться у листі Блінкена, з копією якого ознайомилося видання.
При цьому він наголосив, що залишається критично важливим, аби Україна була здатна захистити себе від російської агресії та порушення її суверенітету.
Блінкен висловив переконання, що схвалення запитів третіх сторін дасть Україні змогу "повною мірою скористатися своїми новими можливостями, щойно перший набір пілотів завершить навчання".
Як повідомлялося, президент США Джо Байден у травні схвалив програми навчання українських пілотів на F-16, але терміни постачання літаків досі не називалися.
Що відомо про навчання українських пілотів на винищувачах F-16
Нагадаємо, питання надання Україні винищувачів F-16 обговорювалось у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн") у червні.
Після неї стало відомо, що до липня партнери України планують затвердити програму навчання українських пілотів, інженерів та техніків на винищувачах F-16, самі навчання проходитимуть у спеціально створеному центрі у одній з європейських країн.
За даними видання Politico, передача Україні західних винищувачів F-16 може відбутися на початку 2024 року.
Раніше прем'єр-міністри Нідерландів та Великої Британії домовилися працювати над формуванням міжнародної коаліції винищувачів для України. До них долучилася і Данія.
На початку червня речник Повітряних сил полковник Юрій Ігнат повідомив, що Київ відібрав перші групи українських пілотів для навчання у Британії.
6 липня, Вища рада національної оборони Румунії (CSAT) обговорила проєкт створення в країні центру підготовки льотчиків для керування винищувачами F-16, яким зможуть користуватись члени НАТО і країни-союзники.
Проте спікер Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат заявив, що Україна не зможе отримати від союзників винищувачі F-16 найближчої осені чи зими. Тому зараз необхідно посилити протиповітряну оборону.
Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше
Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше
В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше
Українці, які стали жертвами Волинської трагедії на території Польщі, також будуть вшановані. Про це Посол… Читати більше
Кабінет міністрів схвалив проєкт закону "Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни". Про це повідомив у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.