У Повітряних силах розповіли про іноземні компоненти не тільки в ракетах, але й у російському озброєнні
Російські військові завдають ударів по Україні за допомогою озброєння, яке містить іноземні компоненти. І мова йде не лише про наявність закордонних деталей у ракетах чи дронах, а й в авіації.
Про це пише Рубрика, посилаючись на речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната на телемарафоні.
Як розповів полковник, Україна має вцілілі уламки російського озброєння. Спеціальні центри досліджень проводять аналіз обладнання, яке у них знаходиться.
"Країнам Заходу, мабуть, і показували, що ось ракета, ось дрон, ось запчастина, ось фірма яка її робить. Але, на жаль, продовжують ці запчастини якось доходити до країни-окупанта", – сказав він.
При цьому, як підкреслив речник Повітряних сил, мова йде не лише про "Шахеди", адже росія також виробляє ракети й гелікоптери, зокрема Ка-52.
"Ну і також літаки з конвеєра сходять, там теж потрібні технології. Росія не має таких технологій сьогодні у себе, щоб їх створювати самою.
Тому санкції треба не лише оголошувати, а й контролювати і впливати на цей процес усім разом світовим лідерам, які можуть на це вплинути", – додав Ігнат.
Що відомом про ракети з іноземними компонентами
Як повідомляли раніше, в уламках ракет, якими росія б'є по території України, часто знаходять іноземні компоненти.
Нещодавно, 15 серпня, окупанти обстріляли Україну зробленими цього вже року Х-101. Подібні ракети містять 30 іноземних мікросхем.
Це говорить про те, що країна-агресор, попри санкції, все ж може отримувати критичні компоненти та виготовляти ракети.
Раніше Ігнат заявив, що росія ще має в запасі сотні ракет різних типів.
Нагадаємо, нещодавно президент Володимир Зеленський ухвалив рішення Ради національної безпеки й оборони про санкції проти 18 компаній, пов'язаних з російськими олігархами Михайлом Фрідманом, Петром Авеном та Германом Ханом.
Також глава держави запровадив обмеження проти 190 фізичних та 290 юридичних осіб, серед яких грузинська авіакомпанія Georgian Airways.
А 26 липня президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає створення державного реєстру санкцій.