fbpx
Сьогодні
19:35 17 Сер 2023

В Україні розпочалося навчання помічників ветеранів: навіщо це рішення

Фото: Міністерство у справах ветеранів

В Україні стартували навчання помічників ветеранів, курси з їхньої підготовки розпочалися у Миколаєві.

Про це інформують на сайті Міністерства у справах ветеранів, пише Рубрика.

У чому проблема?

Як писала Рубрика, українські ветерани, що повертаються з фронту назад у цивільне життя, потребують допомоги й підтримки. Але знайти поміч в реадаптації до життя "до", пошуку роботи, налагодження нових зв'язків і контактів, нового режиму й рутини — не так просто.

Допомоги потребуватимуть і сім'ї українських бійців, що повернулися додому. Усім їм потрібне буде "місце сили" — комплексне рішення, до якого можна буде звернутися чи не по всіх питаннях налагодження нового життя.

Уже зараз у Вінницькій, Дніпропетровській, Миколаївській і Львівській областях запустили пілотний проєкт сервісу "Помічник ветерана".

Наразі проєкт — експеримент, але новація, запропонована ним — сервісні офіси у справах ветеранів як осередки діяльності згаданих помічників та "місця сили" ветеранських спільнот — може з'явитися практично повсюдно за результатами "пілоту". 

Як саме функціонуватимуть осередки помічників читайте детальніше у нашому матеріалі: "Сервісна революція у громадах: де і як працюватимуть помічники ветеранів?"

Яке рішення?

Для того, щоб допомогати ветеранами, потрібно підібрати обізнаних людей та ще й навчити їх, як працювати з військовими, що повернулися до мирного життя.

Тому в Миколаєві розпочалися перші курси з їхньої підготовки.

Миколаїв, навчання помічників ветеранів

Фото: Міністерство у справах ветеранів

До експериментального відбору на тритижневий курс підготовки на конкурсній основі в Миколаївській області відібрано доволі представницький склад з різних категорій громадян, які могли подавати заявку на пілотний проєкт.

Тут є ветерани російсько-української війни, члени родин загиблих Героїв, військових, які були і перебувають нині в полоні, є діти ветеранів, які відповідають критеріям роботи в сервісному офісі громади.

Як це працює?

Зазначають, що впродовж трьох тижнів відібрані кандидати вивчатимуть різні навчальні модулі.

Зокрема, модуль з вивчення права щодо супроводу ветеранів війни й демобілізованих осіб. Перше заняття вже відбулося у Центрі ветеранського розвитку.

Миколаїв, навчання помічників ветеранів

Фото: Міністерство у справах ветеранів

Також їх навчатимуть роботи з громадськими об'єднаннями й органами влади різних рівнів. Програма передбачає участь у розробці регіональних програм щодо підтримки ветеранів війни.

Загалом весь навчальний курс має шість опорних модулів.

Зокрема:

  • Перший з них стосується аспектів документообігу в державних органах та органах місцевого самоврядування з акцентом на вишколі необхідних цифрових навичок.
  • у другому блоці  – в Центрі викладатимуть навички нормування та планування роботи й формування звітності.
  • Третім і не менш важливим блоком є вивчення посадових обов'язків та прав фахівця з супроводу ветеранів війни і демобілізованих осіб.
  • Окремий модуль присвячений роботі з громадськими об'єднаннями ветеранів та органами влади різних рівнів. Навчать і веденню соцмереж, зокрема створенню та активності на своїй робочій сторінці.
  • Важливо, що ще один модуль розглядає участь помічників ветерана у розробці регіональних програм розвитку громади в частині підтримки ветеранів війни.
Миколаїв, навчання помічників ветеранів

Фото: Міністерство у справах ветеранів

Водночас самі майбутні помічники ветерана під час курсів зможуть навчитися: самоорганізації, роботі з особами, які мають великий спектр запитів та проблем, що слід розв'язувати із залученням низки профільних фахівців чи інстанцій.

Миколаїв, навчання помічників ветеранів

Фото: Міністерство у справах ветеранів

Також у них тут є змога одержати потрібну їм психологічну підтримку й допомогу, адже кожен з них без винятку пройшов свої унікальні стресові ситуації, пов'язані з війною, болем та втратами на ній.

Після завершення навчання й успішного складання іспиту кандидати зможуть надавати широкий спектр ветеранського сервісу.

Раніше ми розповідали, як оборонець заснував на Київщині психологічний хаб "Танто".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: