fbpx
Сьогодні
22:53 17 Сер 2023

Формула миру: в Офісі Президента відбулося перше засідання робочої групи щодо реалізації безпекового пункту

Фото: ОПУ

17 серпня, в Офісі Президента відбулося установче засідання робочої групи, яка працюватиме над реалізацією дев'ятого пункту Формули миру Президента Зеленського – "Недопущення ескалації війни та повторення агресії".

Про це пише Рубрика, посилаючись на сайт Глави держави глави держави.

У зустрічі в гібридному форматі взяли участь:

  • посли та уповноважені представники посольств країн "Групи семи" (G7),
  • Європейського Союзу,
  • майже всіх країн, які вже встигли приєднатися до Спільної декларації про підтримку України щодо надання нашій державі гарантій безпеки.

Очільник Офісу глави держави подякував учасникам зустрічі за готовність докласти спільних зусиль задля реалізації Формули миру також у форматі робочих груп, що підвищить ефективність діяльності й дасть змогу зосередитися на таких пріоритетних напрямах, як безпека.

"Мета нашої сьогоднішньої зустрічі – розробити дуже конкретний і детальний порядок денний щодо дев'ятого пункту Формули миру, а також опрацювати практичні очікування від його реалізації", – наголосив керівник ОП.

Формула миру, засідання робочої групи

Фото: ОПУ

Єрмак також подякував країнам G7, які після Саміту НАТО у Вільнюсі ухвалили Спільну декларацію про підтримку безпекових гарантій для України.

Та констатував, що впродовж місяця до підписантів цього важливого документа додалося ще 15 країн. Також зауважив, що Декларація є відкритою для приєднання, а кількість країн-підписантів постійно збільшується.

"Багато речей, які ми розглядаємо як превентивні заходи щодо недопущення повторення агресії в майбутньому, закладені саме в гарантіях безпеки для України", – сказав очільник ОП.

Він також нагадав про початок переговорів між Україною та Сполученими Штатами. А ще між Україною та Великою Британією щодо підготовки двосторонніх безпекових угод.

Формула миру, засідання робочої групи

Фото: ОПУ

Окрім того, анонсував започаткування двосторонніх переговорів ще з низкою країн, зокрема з "Групи семи", вже найближчим часом.

"Агресія Росії проти України засвідчила, що наявна світова система безпеки не працює. Тому Україна розраховує на те, що гарантії безпеки, над якими ми зараз разом працюємо, стануть основою для нової, значно ефективнішої безпекової системи", – підкреслив Єрмак.

При цьому він наголосив, що саме тому Україна вважає безпековий пункт Формули миру одним із найважливіших.

Заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква детально поінформував про бачення України щодо:

  • реалізації безпекового пункту Формули миру,
  • його складників і порядку подальшої діяльності відповідної робочої групи.

"Ця робоча група важлива, бо вона не лише про безпекові гарантії. Вона містить практично всі елементи решти пунктів Формули миру. Ця робоча група про те, як зупинити агресію Росії проти України, не допустити ескалації, і про те, якими мають бути превентивні заходи, щоб унеможливити агресію в майбутньому, після нашої перемоги", – наголосив він.

Жовква також констатував, що робоча група щодо реалізації безпекового пункту Формули миру має стати тим майданчиком, який забезпечить координацію всіх напрацювань, обмін думками та пропозиціями як щодо укладення двосторонніх безпекових угод, так і загалом стосовно побудови нової системи безпеки.

За результатами зустрічі, присутні:

  • позитивно оцінили початок діяльності безпекової робочої групи,
  • висловили готовність залучати до її активностей нові країни, зокрема від Глобального Півдня, а також працювати разом, щоб забезпечити ефективну реалізацію дев'ятого пункту Формули миру.

Гарантії безпеки для України

У Вільнюсі 11 та 12 липня відбувся саміт країн НАТО, однієї з головних тем якого була Україна.

У підсумковому комюніке саміту, оприлюдненому на сайті Альянсу, Глави держав та урядів країн Північноатлантичного альянсу визнали прогрес України на шляху євроатлантичної інтеграції та підтвердили, що майбутнє України – у НАТО.

Окрім того, Глави держав та урядів країн-членів НАТО погодилися скасувати вимогу про План дій щодо членства для України та заявили, що нададуть запрошення Україні приєднатися до Альянсу після "виконання умов".

14 серпня стало відомо, що Греція підтримала гарантії безпеки для України та стала 14 країною, яка приєдналася до декларації G7.

 Серед тих, хто долучився до декларації G7, також Бельгія, Чехія, Данія, Фінляндія, Ісландія, Ірландія, Латвія, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Румунія, Іспанія та Швеція. 

Зокрема, нещодавно декларацію підписала і Болгарія.

Зауважимо, що протягом серпня Україна розпочала переговори про "гарантії безпеки" зі Сполученими Штатами Америки та Великою Британією.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: