Про це пише Рубрика, посилаючись на проєкт постанови, розміщений для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ).
У чому проблема?
Галузь сортування та переробки сміття в Україні завжди була сферою, яка потребує значних доопрацювань, як на рівні влади, так і на особистому рівні кожного українця.
Роздільним збором відходів сьогодні нікого не здивуєш, але тим не менш, далеко не кожен почав сортувати сміття у себе вдома. Багато все ще вважають, що це незручно, неприємно, та й просто — складно.
Як відомо, останній бренд-аудит від Zero Waste Kharkiv у 2022 році (аналіз складу побутових відходів мешканців) показав, що близько 40% відходів – це органіка, а 20% – речі.
Саме їх можливо було використати повторно: косметичні засоби для догляду за волоссям, одяг, взуття, навіть ліки з придатним терміном. Все це можна було не викидати, а повторно використовувати.
Яке рішення?
Як зазначають, посилаючись на документ, роздільне збирання побутових відходів здійснюється з метою сприяння підготовці побутових відходів до повторного використання, рециклінгу для зменшення кількості побутових відходів, що захоронюються на полігонах.
Як це працює?
Системи роздільного збирання побутових відходів визначаються місцевим органом влади з урахуванням економічної доцільності.
Проєктом визначається, що роздільне збирання відходів у населених пунктах здійснюється для таких видів відходів, як папір і картон, пластик, скло, метал.
При цьому створюються умови для забезпечення роздільного збирання:
Так, великогабаритні та ремонтні побутові відходи збираються окремо в контейнерах місткістю 8 куб. м і більше, які розташовуються на контейнерних майданчиках та пунктах роздільного збирання побутових відходів, а також за заявкою.
Згідно з проектом, контейнери та пластикові пакети для різних видів побутових відходів мають бути пофарбовані (або мати пофарбовану основну частину чи кришку, або наліпку розмірами 150х450 мм) в такий колір:
Нагадаємо, в Україні багато років намагаються ухвалити закон про систему управління відходами, який запроваджує такі ж правила поводження з відходами, як і у розвинених країнах Європи.
Законопроект:
Нагадаємо, що Люботин на Харківщині продовжує скорочувати кількість відходів, які йдуть на полігон: від спалення залишків рослинності до компостування.
У місті Жовква Львівської області майстриня Галина Ковальська виготовила найбільшу у світі різдвяну кулю з… Читати більше
На тимчасово окуповані території окупанти завозять російські «казки» на місце вилучених зі шкільних бібліотек українських… Читати більше
Командиру 211-ї понтонно-мостової бригади обрали запобіжний захід – перебування під вартою із заставою у понад… Читати більше
Президент Володимир Зеленський призначив Ольгу Решетилову (Кобилинську) уповноваженою Президента України з питань захисту прав військовослужбовців… Читати більше
Німецький збройовий концерн Rheinmetall та дві литовські державні компанії підписали угоду про створення спільного підприємства, яка реалізовуватиме… Читати більше
У понеділок, 30 грудня, Україна повернула з російського полону ще 189 українських захисників. Це захисники… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.