З літака "Мрія", знищеного окупантами на початку війни, знімають вцілілі деталі: навіщо це рішення
Із найбільшого в усьому світі вантажного літака світу Ан-225 "Мрія", який російські загарбники знищили у лютому 2022 року у Гостомелі під час вторгнення на Київщину, знімають запчастини: деталі, що вцілили згодом зможуть використати при будівництві нового авіалайнера.
Про це пише Рубрика, посилаючись на видання "Аеровокзал", яке поділилося з Avianews ексклюзивними кадрами, як виглядає легендарний літак у серпні 2023 року.
У чому проблема?
Нагадаємо, у результаті повітряної атаки російських військ на аеропорт Гостомель під Києвом був спалений один із найбільших та найпотужніших літаків у світі українського виробництва АН-225 "Мрія".
Частина двигунів знищеного авіалайнера-гіганта Ан-225 "Мрія" продовжують працювати в інших українських літаках, писало РБК-Україна напередодні.
Яке рішення?
Розповідають, що вцілілі деталі з авіалайнера знімають фахівці держпідприємства "Антонов".
Як це працює?
Якщо буде прийняте рішення про створення нової версії літака, ці запчастини можуть використати під час будівництва.
Зазначають, що з Ан-225 вже демонтували крило та хвостове оперення, хоча за фюзеляжем ще вгадується найбільший у світі літак.
Під час бойових дій найбільших пошкоджень зазнала носова частина авіалайнера. Вогонь знищив кабіну пілотів зі всім обладнанням, носову секцію фюзеляжу, двигун, шасі та частину крила.
Збереглося хвостове оперення. Його можна буде використати в будівництві нового Ан-225.
Тим часом, частина двигунів знищеного авіалайнера-гіганта Ан-225 "Мрія" продовжують працювати в інших українських літаках, писала раніше Рубрика.
Ан-225 був оснащений шістьма двигунами Д-18Т. Такі самі використовують і транспортні літаки Ан-124 Руслан. ДП "Антонов"змогло відремонтувати три із шести двигунів "Мрії".
Два з них поставили як запасні частини на Ан-124.
Зазначають, що наявність цих запасних двигунів для "Русланів" зараз відіграють важливу роль. Завдяки цьому авіалайнери можуть не простоювали на технічному обслуговуванні, а виконувати вантажні перевезення. Зокрема:
- заробляти кошти для держави,
- допомагати транспортувати оборонне озброєння для потреб України.
Раніше ми писали, посилаючись на в.о. гендиректора "Антонова" Євген Гаврилова, що ДП "Антонов" будує другий літак Ан-225 "Мрія" після того, як він був зруйнований у лютому окупантами у ході наступу на Київщині. Очільник компанії говорить, що нова "Мрія" готова на третину.
Довідка
Під час одного з перших польотів, 22 березня 1989 року, цей літак встановив 110 світових рекордів, а за більш ніж 30 років експлуатації їх у доробку судна аж 240.
Літак Ан-225 "Мрія" – символ України та справжнє інженерне диво. Його прибуття в будь-яку країну світу приковувало увагу всіх місцевих любителів авіації.
Під час пандемії Covid-19 літак розвозив по світу великі партії захисних масок, костюмів, окулярів, дезинфекторів та апаратів штучного дихання. У деяких видах перевезень Ан-225 досі не має конкурентів.
"Мрія" була знищена в Гостомелі під час російського вторгнення, проте надія на відновлення найбільшого у світі літака живе. Для цього потрібні політична воля, технічні можливості та неабиякі фінансові вливання.