fbpx
Сьогодні
21:45 14 Сер 2023

Німеччина надала майже 500 млн грн на фінансування українських підприємців

English version here

Завершився перший етап програми «Доступ до фінансування та підтримка стійкості ММСП в Україні», який був спрямований на підвищення конкурентоспроможності та фінансової стабільності мікро-, малих і середніх підприємств України, сприяння безперервному розвитку підприємницького потенціалу та компетенцій ММСП.  

Фінансування відбувалося на кошти уряду Німеччини в межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»). Реалізацію ініціативи здійснювала німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у партнерстві з German Sparkassenstiftung for International Cooperation, Фондом розвитку підприємництва та двома українськими банками «Львів» та «Ощадбанк»

«Для свого зростання підприємства (МСП) потребують ліквідності. Ми надаємо необхідні кошти через нашу програму субсидіювання кредитів», прокоментував Армін Хофманн, директор програми «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», GIZ. 

В програмі взяли участь 136 підприємців з усієї України (окрім тимчасово окупованих територій). Вони отримали кредити для інвестиційних цілей або поповнення обігових коштів в одному з банків-партнерів загальною сумою майже 500 мільйонів гривень. Після успішної реалізації кредитних коштів кожен учасник отримав грант на компенсацію витрат. Загальна сума виданих грантів понад 59 мільйонів гривень.  

«Щойно Банк Львів отримав запрошення стати партнером програми  — ми вже знали, що партнерство буде успішним. Бо підтримка бізнесу наш стратегічний напрямок. За п'ять місяців програми ми отримали декілька сотень заявок на участь. Як результат — профінансували 78 підприємств, які потребували інвестицій для розвитку. Серед них як великі виробництва, що, наприклад, придбали та встановили сонячні батареї, так і менші ферми, які змогли закупити нові трактори для обробки землі. Нам вдалося відгукнутися на потребу бізнесу комплексно — поєднати можливості грантової програми з банківськими кредитними продуктами. Синергія зусиль завжди позитивно впливає на спроможність українського бізнесу", — розповідає Ольга Филипенко, виконавча директорка Банку Львів.  

Завершився перший етап програми «Доступ до фінансування та підтримка стійкості ММСП в Україні»

Наталя Буткова-Вітвіцька, членкиня  правління Ощадбанку, відповідальна за ММСБ зазначила: «Ця грантова програма – вже третій наш проєкт з німецькими партнерами. Успіх співпраці Ощаду зі Шпаркассе ґрунтується на подібності двох банків на структурному рівні, в обсягах бізнесу та історії створення, на попередньому досвіді Ощаду в реалізації грантових програм національного рівня і нашій найбільшій мережі відділень по Україні з високопрофесійними менеджерами, що готові надавати консультації підприємцям як особисто, так і онлайн. Наша спільна довіра і розуміння вже переросли в надійне партнерство, відкрите до наступних спільних проєктів».

Окрім фінансової підтримки підприємці мали змогу отримати консалтингову допомогу від «Всеукраїнської асоціації консультантів з управління «CMC-Ukraine» тривалістю до 53 годин за такими напрямами: розширення ринків збуту, операційна та виробнича ефективність, маркетинг та продаж, цифрова трансформація, енергоефективність, управління персоналом, розробка та адаптація стратегії, юридичні аспекти, бухгалтерський облік та оподаткування. 

Завершився перший етап програми «Доступ до фінансування та підтримка стійкості ММСП в Україні»

Ніклаус Бергманн, керуючий директор в "German Sparkassenstiftung for International Cooperation", зазначив: «Sparkassenstiftung з міжнародного співробітництва пишається тим, що робить внесок у підтримку малого бізнесу в Україні через гранти на інвестиції та оборотний капітал, що супроводжуються заходами з розвитку підприємницького потенціалу. Ми раді поділитися досвідом Sparkassen з нашими українськими партнерами, щоб спільними зусиллями відбудувати Україну».

"В умовах війни підтримка фінансування малого бізнесу у вигляді грантів є найбільш дієвим інструментом, який ми поєднали з банківським кредитуванням, а також з компенсацією процентів в рамках Програми «Доступні кредити 5-7-9%». Завдяки цьому, малий підприємець отримав чудове фінансове рішення для реалізації своїх інвестиційних планів," – підкреслив Андрій Гапон, виконавчий директор ФРП.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Хвонд Дер шмайна

Колись така вже компанія проводилась - роздавали бажаючим зайнятись бізнесом підйомні на започаткування бізнесдіяльності.
Десь по 3-4 тисячі гривен (за курсом долара 2 - 2, 5 грн.).
Кому на "вирощування" печериць (*грибів), кому на організацію домашніх міні-інкубаторів, будівництво теплиць і вирощування овочів, тощо.
На тому й кінчилось, Гроші повитрачувались туди-сюди, , бізнес у не вдався, якісь гроші - зхавала інфляція.
Ніхто нікому не залишився боржником.
А в цей час час більш вдачливі кадри, у т.ч. з кримінальними біографіями швидко прибрали до рук (через паювання) майно колишніх сільгоспідприємств (землю, майно), через роздержавлення - промислові підприємства і цілі галузі (нафто, газо, вугільні різні комплекси).
Найбільш спритні - рвонули до владних кабінетів, до Залу Засідань ВР.
Творча артисто-комікальна, КВНівська публика - вдарилась до висміювання тих подій та спритних осіб, зі сцен та з корпоративів - за непогані гонорари від цих же спритників
А переважній більшості лохорату жебракування чи навіжебракування.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: