МОН та ЮНІСЕФ розробляють практикум із мінної безпеки: як працює це рішення
Міністерство освіти і науки України та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно розробляють практикум із мінної безпеки для українських учнів. Для вчителів буде доступний онлайн-курс із викладання мінної безпеки для дітей різного віку.
Про це повідомили у пресслужбі МОН, пише Рубрика.
У чому проблема?
Зазначається, що приблизно 30% території України – потенційно небезпечні через вибухонебезпечні предмети. Станом на 30 липня від мін та інших вибухонебезпечних предметів уже постраждали 100 дітей — дані моніторингової місії ООН з прав людини в Україні
Яке рішення?
Міністерство освіти і науки України та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно розробляють практикум із мінної безпеки для школярів.
Як це працює?
Нині вчителі вже можуть користуватися посібником із детальними планами, а також презентаціями для уроків із мінної безпеки, адаптованими для початкової та середньої шкіл, від ЮНІСЕФ та партнерів.
У співпраці із дитячими психологами та експертами в мінній просвіті ЮНІСЕФ розробив інтерактивні матеріали, які легко та доступно пояснюють дітям правила безпечної поведінки на територіях, що можуть бути забруднені мінами.
Серед них:
- інтерактивні онлайн-уроки у Всеукраїнській школі онлайн для дистанційного навчання, адаптовані для молодших і старших школярів;
- серія порад від психологів для комунікації з дітьми про вибухонебезпечні предмети;
- брошура із завданнями від суперкоманди Інфорсів для підлітків;
- загадки на тему мінної безпеки для дошкільнят, учнів молодшої та середньої школи;
- мультики для дітей ("Безпечні канікули" — для дітей віком 3—10 років, "Суперкоманда проти мін" — для дітей віком 8—16 років, "Пес Патрон" — для дітей віком 4—16 років);
- відео із псом Патроном та саперами про типи вибухонебезпечних предметів і формування безпечної поведінки в умовах подолання наслідків бойових дій;
- інформаційні постери та ігри.
Ці матеріали можна завантажити на вебсайті Все про мінну безпеку та в бібліотеці корисних матеріалів Спільнотека і вивчати з дитиною вдома чи з учнями на уроках.
Нагадаємо, раніше ЮНІСЕФ та Державна служба з надзвичайних ситуацій запустили комунікаційну кампанію "Спільно до безпеки. Літні пригоди без шкоди" про безпечну поведінку на воді, з вогнем і правила мінної безпеки.
Також ми повідомляли, що британець Том Хашемі проїхав на велосипеді з Лондона до Львова і зібрав понад 25 тисяч доларів на розмінування території України.