Рада Безпеки ООН зняла тимчасово частину санкцій з Північної Кореї

Рада Безпеки ООН схвалила винятки із санкцій для Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), які дозволяють імпорт у країну наметів для надання гуманітарної допомоги населенню Північної кореї.

Про це пише Yonhap.

Зазначають, що 20 липня, комітет ООН з нагляду за санкціями схвалив тимчасове зняття заборони на ввезення п'яти "багатоцільових" наметів у КНДР для надання гуманітарної допомоги цивільному населенню. Таке рішення дозволить ООН допомогти Північній Кореї подолати наслідки посухи та інших надзвичайних ситуацій.

За словами представників комітету ООН з нагляду за санкціями, скасування обмежень діятиме протягом дев'яти місяців.

Проте залишається незрозумілим, коли ці речі будуть доставлені до Північної Кореї, оскільки ця країна досі зберігає прикордонний контроль через пандемію COVID-19.

Що відомо про санкції проти КНДР

Ще у 2006 році Рада Безпеки ООН ухвалила дев'ять резолюцій щодо Північної Кореї. Вони були спрямовані на обмеження її військового потенціалу, зокрема ракетно-ядерних програм.

Документ вимагав від північнокорейського керівництва припинити ядерні випробування. Окрім того, Рада безпеки ООН заборонила експорт до Північної Кореї низки найменувань військової техніки, а також предметів розкоші.

У травні 2023 року КНДР заявила про наміри запустити свій перший військовий розвідувальний супутник у період із 31 травня по 11 червня. Це порушило міжнародні санкції, які не дозволяють КНДР використати технології балістичних ракет.

Вже 31 травня повідомлялося про пуск ракети-носія, через що в частині Японії та Південної Кореї оголошували повітряну тривогу. Пуск видався невдалим.

На це міністр оборони США Ллойд Остін сказав, що "небезпечні й дестабілізаційні ядерні та ракетні програми Північної Кореї загрожують миру і стабільності в регіоні". А генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш зауважив, що будь-який запуск Пхеньяном балістичних ракет порушує резолюції Ради Безпеки.

Згодом міністерство фінансів США оголосило про введення нових санкцій проти чотирьох організацій та однієї фізичної особи Північної Кореї.

16 червня, поглиблюючи співпрацю між країнами, росія відновила постачання нафти до підсанкційної Північної Кореї вперше з жовтня 2020 року.

У липні міністр оборони росії Сергій Шойгу супроводжував очільника Північної Кореї Кім Чен Ина на оборонній виставці, на якій були представлені заборонені резолюцією Радбезу ООН балістичні ракети.

Свіжі дописи

  • Новини

Ватикан: Стан Папи Римського Франциска залишається критичним

Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

У Львові прийняли програму популяризації культури донорства крові

Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Стійкість у єдності: у столичному метро відкрилася виставка до роковин повномасштабного російського вторгнення

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Не мовчи – полон вбиває: у Запоріжжі відбулася акція в підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти

У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

В Анкарі відкрилася віртуальна виставка “Війна впритул”: демонструє “наживо” наслідки злочинів росіян в Україні

У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Зеленський: Ми робимо конкретні речі, щоб розмови про Україну й про всю Європу відбувалися за участі України і Європи

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.