Пересувну амбулаторію отримала громада на Луганщині: як працює це рішення
Кремінська громада отримала пересувну амбулаторію, що працюватиме на деокупованій території.
Про це повідомили у Луганській обласній державній адміністрації.
У чому проблема?
"Було пошкоджено 1433 об'єкти медичних закладів, якщо говорити про повністю зруйновані лікарні, то на сьогодні від початку вторгнення повністю зруйновано 177 медичних закладів", — сказав сказав перший заступник міністра охорони здоров'я Сергій Дубров..
За словами урядовця, Україна відбудовує медзаклади і передусім відновлюють ті медичні заклади, які отримали незначні пошкодження такі як вибиті вікна чи пошкоджена покрівля. Крім того, відбудовуються лікувальні заклади, в тих місцях, де громадяни потребують медичної допомоги.
Водночас Дубров зазначив, що відбудова великих лікарень, зруйнованих вщент, потребує багато часу.
За словами заступника міністра, у невеликих населених пунктах на деокупованих територіях розпочинають роботу служби екстреної медичної допомоги, медицини катастроф, які надають жителям регіону і невідкладну і первинну допомогу.
"Потім питання вирішується шляхом тимчасових рішень, це встановлення модульних пунктів здоров'я, або модульних лікарень", — сказав він.
Яке рішення?
Кремінська громада отримала пересувну амбулаторію, яка працюватиме на деокупованій території Луганщини.
На Прикарпатті з'явився реабілітаційний центр для поранених військових: як працює це рішення
Як це працює?
Це мобільна амбулаторія, в якій можуть надавати послуги:
- терапевт,
- кардіолог,
- хірург,
- гінеколог,
- стоматолог.
Там буде встановлене все необхідне обладнання.
Поки мобільна поліклініка знаходитиметься у Дніпрі.
В ній отримуватимуть медичні послуги внутрішньо переміщені особи Луганщини, які відвідують Кремінський гуманітарний хаб.
Амбулаторію одержано у рамках меморандуму про співпрацю між КНП "Кремінська багатопрофільна лікарня" та Львівською міською громадською організацією "Ротарі Клуб "Львів Інтернешнл"", та в межах гранту Фундації Ротарі.
Довідка
18 квітня 2022 року через чисельну перевагу російських військових місто Кремінна опинилась в російській окупації. У місті на момент окупації залишались 3,5 тисяч людей. До початку повномасштабного вторгнення у Кремінній жили 22,5 тисячи жителів. Кремінна – місто Луганської області, за 20 кілометрів від Рубіжного та північно-західніше на 90 кілометрів від Луганська.
Нагадаємо, канадсько-Українська Фундація передала Україні 100 систем життєзабезпечення.
Також ми повідомляли, що Італія розпочала проєкт підтримки закладів для лікування поранених під війни в Україні.