Окупанти пострілами примусили зупинитися цивільний корабель, який йшов у порт Ізмаїлу
13 серпня росія вдалася до атаки цивільного суховантажного корабля "Сукра Окан" під прапором Палау в Чорному морі, яке прямувало в український порт Ізмаїл.
Про це повідомили у міноборони рф.
Окупанти похвалилися у своєму рапорті, що відкрили по судну вогонь з автоматичної стрілецької зброї, а також задіяли гелікоптер.
У російському відомстві заявили, що атака відбулася рано вранці 13 серпня. Саме тоді, близько 6:40 ранку, патрульний корабель Чорноморського флоту Росії "Васілій Биков" виявив суховантажне судно "Сукра Окан" під прапором Палау, що прямувало в український порт Ізмаїл, додали в міноборони рф.
Представники росії, яка вирішила, що вона має право "здійснювати контроль судноплавства" в Чорному морі, наказали суховантажу зупинитися для огляду.
На вимогу зупинки для огляду на предмет перевезення заборонених вантажів капітан суховантажу не відреагував. Для примусової зупинки судна з російського бойового корабля відкрили попереджувальний вогонь з автоматичної стрілецької зброї.
"З метою огляду суховантажного судна з борту патрульного корабля "Васілій Биков" було піднято гелікоптер Ка-29 з групою російських військовослужбовців", – заявили в міністерстві.
Після атаки судно змушене було зупинитись.
"За результатами радіопереговорів, судно застопорило хід, оглядова група висадилася на суховантажне судно. Після завершення роботи оглядової групи на борту "Сукра Окан" судно продовжило рух у порт Ізмаїл. Кораблі ЧФ продовжують патрулювання в призначених районах", знову похвалилися військовим злочином у мо рф.
Атаковане окупантами судно вийшло з грецького порту Халкіда 7 серпня. 14 серпня воно мало прибути до Ізмаїлу.
Нагадаємо, що патрульний корабель "Васілій Биков", який атакував цивільне судно, з 24 лютого 2022 року задіяний у збройній агресії рф проти України. Зокрема, разом з затопленим флагманом ЧФ РФ, крейсером "Москва", він брав участь в атаці на український острів Зміїний.
4 серпня 2022 року українським воїнам вдалося атакувати цей російський патрульний корабель. На його борту було 8 крилатих ракет "Калібр". Наступного дня його зафіксували під час заходу у Севастопольську бухту в окупованому Криму. Правий борт "Васілія Бикова" у районі корми обгорів разом із пусковою установкою. О 09:30 корабель за допомогою буксирів пришвартувався біля Куриної пристані.
Що відомо про коридори у Чорному морі
Нагадаємо, що 17 липня у Кремлі відмовилися від продовження "зернової угоди". Прессекретар російського диктатора Дмитро Пєсков заявив, що домовленості щодо "зернової ініціативи" фактично припинені.
19 липня, Міністерство оборони рф пригрозило, що будь-які країни, під прапорами яких судна направлять до українських портів, вважатимуться залученими до війни.
Окрім того, росія почала відкрито погрожувати цивільним суднам, які перевозять продукти харчування з українських портів. В останні дні Кремль перетворив Чорне море на зону небезпеки.
Своєю чергою, Україна на погрози росії топити кораблі пообіцяла відповісти тим самим.
До того ж, через майже місяць після того, як росія вийшла з "зернової угоди" Україна оголосила про відкриття у Чорному морі тимчасових коридорів для торговельних суден. Проте ВМС України наголосили, що зберігається загроза з боку рф.
Пізніше командувач ВМС України Олег Чалик пояснив, що коридор у Чорному морі буде прозорим, а на кораблі поставлять камери, щоб засвідчити, що це лише гуманітарна місія.
12 серпня стало відомо, що в Україні, торгові судна, які готові пройти тимчасовими коридорами у Чорному морі, почали реєструватися.