У Києві презентували проєкт Музею води, аквапарку й дослідницького центру на березі Дніпра: у чому рішення

Проєкт Музею води, аквапарку й дослідницького центру на березі Дніпра столиці презентувала архітектурно-проєктна компанія AIMM.

Про це пише Рубрика, посилаючись на світлини, опубліковані на Фейсбук AIMM.

У чому проблема?

Відсоток прісної води на Землі становить менше ніж 3%. І тут варто врахувати, що далеко не весь обсяг прісної води доступний до використання.

Понад 60% від загальної частки прісної води знаходиться в льодовиках, а 30% протікає у підземних водах. Поверхневі води та інша прісна вода становлять лиш трохи більше ніж 1%. 

"На сьогодні в Україні надто дешева вода, ми користуємось питною водою для приготування їжі, поливу городу, змиваємо в унітаз, хоча багато європейських країн мають понад 26 видів води, коли в Україні – чотири", наголосила креативна директорка AIMM Анна Іскіердо.

Яке рішення?

Ідея комплексу полягає в тому, щоби створити науково-технічну базу для дослідження проблем користування водними ресурсами, розповіла у коментарі The Village Україна Іскіердо.

"Тож проєкт має стати центром тяжіння та ленд-марком для столиці та всієї України", – зазначила вона.

Як це працює?

За допомогою проєкту архітектори хочуть:

  • популяризувати відповідальне користування водою,
  • показати причинно-наслідкові зв'язки проблем морів України й світового океану й річок.

Фото: AIMM

Комплекс має складатися з:

  • інтерактивного музею,
  • виставкового й просвітницького-дослідницького центрів,
  • аквапарку.

Фото: AIMM

У студії зазначають, що реалізовувати проєкт планують уже після перемоги.

Як писала Рубрика, заощадження господарського споживання води досі є важливою частиною екологічно свідомого мислення. Помірне споживання води залишається важливим з багатьох причин:

  • Збереження водних ресурсів є найбільш економічно ефективним та екологічно безпечним способом забезпечення нашої потреби у воді.
  • Попри те, що воду використовують для виробництва електроенергії, насправді використання меншої кількості води щорічно сприяє економії енергії.
  • Чим менше води ми використовуємо, тим меншим буде навантаження на каналізаційні й дренажні системи і витрати на їхнє технічне обслуговування.
  • Охорона та раціональне використання води допомагає збільшити термін використання запасів озер і річок, що має вирішальне значення для здоров'я екосистем у всьому світі.

Як ми інформували, за невтішними прогнозами, ще через 20-30 років Україні доведеться імпортувати питну воду. Це відбувається через посухи, а також велику роль відіграє забруднення річок та брак питної води. Українці мають можливість долучитися до громадський моніторинг забрудників.

SaveEcoBot — перший в Україні екологічний бот для моніторингу інформації про дозвільні документи та процедури промислових та інших забруднювачів довкілля. Читайте докладніше про це у нашій статті: "Рятуємо водойми: як повідомити про забруднену воду через бот".

Свіжі дописи

  • Новини

“ДрукАрмія”: тисячі українців з 3D-принтерами стали невидимими постачальниками для Сил оборони

У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Увечері окупанти вдарили по Дергачах на Харківщині та атакували безпілотниками Полтавщину: є постраждалі

31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Міноборони США анонсувало новий пакет військової допомоги для України

Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

У Фастові реалізували перший в Україні проєкт управління відходами за підтримки НЕФКО

У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Онлайн-відстрочки в “Резерв+”: у Міноборони розпочали бета-тестування нової послуги

Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Українські оборонні інновації за підтримки Brave1 залучили $25 млн іноземних інвестицій

Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше

Thursday October 31st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.