Керівник Офісу Президента обговорив "формулу миру" вже з дипломатами 58 країн: що відомо
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак, представники уряду та парламенту провели зустріч з дипломатами з 58 країн, на якій обговорили українську "формулу миру".
Про це пише Рубрика, посилаючись на Офіс президента.
Повідомляють, що зустрічі взяли участь представники 58 країн, деякі з них були присутні вперше. Зокрема, наживо та у відеоформаті взяли участь дипломати європейських країн, Японії, Британії, Єгипту, Бразилії, США, Канади, Південної Кореї, Індії, Азербайджану, Туреччини.
Також були присутні представники ООН, ЄС, екзарх Вселенського Патріархату в Україні, титулярний єпископ Команський Михаїл (Аніщенко) та тимчасово повірений у справах Апостольського нунція в Україні Йосеф Марамредді.
Як зазначають, це вже п'ята зустріч з дипломатами. Цього разу вона пройшла у Кабінеті міністрів і стосувалася пунктів формули:
- "Енергетична безпека",
- "Недопущення ескалації війни та повторення агресії".
Окрім Єрмака, на зустрічі також були:
- прем'єр-міністр Денис Шмигаль,
- міністр енергетики Герман Галущенко,
- голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький,
- голова правління "Нафтогаз України" Олексій Чернишов.
Учасники зустрічі обговорили переговори, які пройшли у Саудівській Аравії, а також Глобальний саміт миру, який Україна планує провести до кінця року.
Шмигаль та інші урядовці розповів дипломатам про підготовку до зими, захист енергетичної системи.
Єрмак також розповів про гарантії безпеки, до яких вже приєдналися 13 країн. Як наголосив керівник ОПУ, Україна почала переговори щодо укладення двостороннього документа щодо безпекових гарантій зі Сполученими Штатами та Великою Британією.
Що відомо про гарантії безпеки для України
У Вільнюсі 11 та 12 липня відбувся саміт країн НАТО, однієї з головних тем якого була Україна.
У підсумковому комюніке саміту, оприлюдненому на сайті Альянсу, Глави держав та урядів країн Північноатлантичного альянсу визнали прогрес України на шляху євроатлантичної інтеграції та підтвердили, що майбутнє України – у НАТО.
Окрім того, Глави держав та урядів країн-членів НАТО погодилися скасувати вимогу про План дій щодо членства для України та заявили, що нададуть запрошення Україні приєднатися до Альянсу після "виконання умов".
До того ж, лідери країн "Групи семи" (G7) погодили на полях саміту НАТО у Вільнюсі "Спільну декларація про підтримку України" (Joint Declaration of Support for Ukraine).
Раніше Андрій Єрмак розповів, що українські дипломати вже розпочали переговори щодо гарантій безпеки з США.