В інтерв'ю виданню Vogue історикиня розповіла про музей, бодишеймінг та стосунки з тілом.
Як відомо, Гасиджак раніше була відомою у професійних колах, але нині вона зірка значно більшого масштабу. Усе через бодишеймінг, з яким довелося зіткнутися.
Нагадаємо, що наприкінці липня в українських соцмережах спалахнули чергові дискусії — стосовно Музею Голодомору і чи варто витрачати на його добудову гроші з державного бюджету.
Головний аргумент проти — не на часі і всі кошти потрібно спрямовувати на військові потреби.
Аргумент за — Музей Голодомору надзвичайно важливий. Окрім того, не всі гроші з держбюджету можна витрачати на зброю. Після всіх цих дебатів Володимир Зеленський наклав на фінансування вето. Зазначимо, що сума становила 573 мільйони гривень.
Проте справжній скандал навколо Гасиджак здійнявся після кількох огидних дописів, які доволі широко розійшлися.
Зокрема, юрист Клим Братківський та депутатка Мар'яна Безугла висловили думку, що людина, яка важить більше, ніж вони вважають за норму, не може керувати Музеєм Голодомору. Це, мовляв, має бути худа людина, бо так більше імпонує самому Музею та відповідній темі.
Своєю чергою Гасиджак розповіла, що дізналася про початок скандалу майже випадково.
"Йшов звичайний робочий день, аж раптом почали сипатися один за одним запити на додавання в друзі у фейсбуку. Зателефонував старий друг зі словами підтримки.
Спантеличена Леся тільки перепитала: "А що взагалі відбувається?" Чоловік їй порадив кілька днів просто не заходити в соцмережі.
Леся послухалась і перші пару днів навіть обійшлася без заспокійливого. Проте і без сну також. На четвертий день лікарка виписала їй транквілізатори", розповіла музейниця виданню.
Леся зазначила, що в дитинстві була як всі діти — "можливо, трохи мала щічки на фото". Проте, як і решта однокласників та однокурсників, здавала всі нормативи з фізкультури. З жодними проблемами зі сприйняттям себе або булінгом не стикалася.
"За своє життя випробувала безліч систем харчування, а в один прекрасний день вирішила, що відпускає ситуацію, оскільки впливати на неї неможливо. Вона справляє враження людини, яка в ладу з собою та власним тілом, і це неминуче захоплює.
Коли я питаю про коло підтримки, яке допомогло їй впоратися зі стресом, її очі виблискують. І неочікувано вона додає, що чоловіки, які були поруч, завжди "допомагали їй відрощувати крила" та ніколи не хейтили. Образи вона чула лише від жінок", додає Vogue.
На цей час правову підтримку Лесі Гасиджак здійснюють адвокатки лінії правової допомоги "ЮрФем: підтримка" — Христина Кіт, Марина Саєнко та Оксана Гузь.
Відмітимо, що раніше український юрист, громадський активіст і блогер Клим Братківський також виступив проти призначення історикині Лесі Гасиджак керівницею Національного музею Голодомору-геноциду через її зовнішність:
"А ви бачили, як виглядає в.о. генерального директора Музею Голодомор Леся Гасиджак? Це якесь знущання над пам'яттю про Голодомор".
На думку Братківського, установу "має очолити військовий, який пройшов російський полон і знає реально, що таке голод, тому він може зрозуміти всю суть музею про Голодомор, а не пані Леся Гасиджак".
Після цього Гасиджак повідомила, що подаватиме до суду позов за образу честі та гідності.
Довідка
Як писала Рубрика, раніше колишній міністр культури Олександр Ткаченко заявляв, що вважає доречним надання понад 500 млн гривень зараз на завершення будівництва Національного музею Голодомору-геноциду.
Також він сказав, що на фінансування кіно Україна збирається витратити близько 400 мільйонів гривень. Так він прокоментував скандал через виділення мільйонів на серіали Санаторій Незабудка, смт Інгулець тощо під час війни.
У четвер, 20 липня, президент України Володимир Зеленський заявив, що звернувся до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням розглянути заміну міністра культури Олександра Ткаченка.
27 липня Парламент підтримав відставку з посади міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.
Ворог скористався густим туманом, щоб просунутись до меж житлової забудови Куп’янська Харківської області. Однак Сили… Читати більше
В ніч на 15 листопада в тимчасово захоплених Маріуполі та Бердянську лунали вибухи. У окупантів… Читати більше
У ніч на 15 листопада росія випустила по Україні дві ракети та 29 "Шахедів". Сили… Читати більше
Експерти Інституту вивчення війни вказують на те, що економіку російської федерації, ймовірно, чекають значні виклики,… Читати більше
Минулої доби, 14 листопада, на фронті було зафіксовано 144 бойові зіткнення Збройних сил України з… Читати більше
У росії в ніч проти 15 листопада ударні дрони атакували Краснодарський край, де розташований військовий… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.