Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики України, інформує Рубрика.
У чому проблема?
Після виходу зі "зернової угоди" росія протягом декількох днів тероризувала південь України нічними обстрілами.
Під час обстрілів 19-23 липня в Одесі було пошкоджено будівлі трьох музеїв, також частково зруйнований Спасо-Преображенський кафедральний собор.
За попередніми оцінками, пошкоджено 29 пам'яток культурної спадщини національного та місцевого значення.
Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки та культури засудила атаку росіян проти культурної спадщини в Одесі, включно з об'єктами Всесвітньої спадщини і заявила, що направить комісію для оцінки збитків.
Яке рішення?
Як зазначила на брифінгу голова Бюро ЮНЕСКО в Україні К'яра Децці Бардескі, завданням місії було провести комплексну технічну оцінку шкоди, завданої культурним та релігійним цінностям в період з 20 липня по 23 липня. Це включало інвентаризацію та документування обʼєктів, оцінку структурної цілісності та візуальний огляд стійкості будівель для визначення ступеня їх пошкодження.
Як це працює?
Фахівці відвідали понад 50 будівель зі складними пошкодженнями, деякі з яких мали до 60-80% пошкоджень. Вони демонтують їх поточний для плану збереження і відновлення будівель, а також відцифровують сильно пошкоджені будівлі, зокрема Спасо-Преображенський собор та Будинок вчених.
Очільниця Бюро ЮНЕСКО також повідомила, що організація мобілізувала термінове фінансування для перших робіт через фонд для надзвичайних ситуацій, який забезпечується різними донорами.
Місія підготує всеосяжний звіт для зустрічі країн-учасниць Гаазької конвенції у грудні. Цей звіт може бути використаний як доказ в міжнародних судах.
"ЮНЕСКО не має мандату для розслідування. Натомість детальне документування ЮНЕСКО може бути застосовне відповідними органами. Були приклади цього в минулому, зокрема у випадку завдання шкоди спадщині в Тімбукту, Малі, в 2013 році. Документація ЮНЕСКО була використана Міжнародним кримінальним судом для розслідування", − заявила К'яра Децці Бардескі.
Зауважимо, що Італія допоможе Україні з реставрацією собору в Одесі, який постраждав після російського ракетного удару.
Довідка
ЮНЕСКО (організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури) – це міжнародна організація, спеціалізована установа Організації Об'єднаних Націй, яка при співпраці своїх членів-держав у галузі освіти, науки, культури сприяє ліквідації неписьменності, підготовці національних кадрів, розвитку національної культури, охороні пам'яток культури тощо.
На початку 2013 року кількість країн-учасниць становила 195. На 2011 вона охоплювала 193 країн-держав; консультативний статус при ній мають неурядові організації (приблизно 250). У 2017 році Ізраїль та США заявили про вихід з організації.
Головний осередок ЮНЕСКО знаходиться в м. Парижі (Франція).
У столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді відбувся матч-реванш, в якому український боксер Олександр Усик вдруге переміг… Читати більше
Альона Гетьманчук, засновниця та директорка Центру «Нова Європа», очолить Місію України при НАТО. Про це… Читати більше
Український боксер Сергій Богачук здобув перемогу у бою андеркарду Усик — Ф'юрі 2. Українець переміг… Читати більше
Наріман Джелял, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній в’язень Кремля, стане послом у Туреччині.… Читати більше
Даніель здобув впевнену перемогу в поєдинку за пояси IBF Intercontinental та WBA Continental у напівважкій… Читати більше
Абсолютний чемпіон в суперважкій вазі Олександр Усик опублікував народний гімн "Битва за світло" в підтримку… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.