Історію підприємця розповідає ШоТам, пише Рубрика.
У чому проблема?
Ігор Єфименко 13 років розвивав підприємство з ремонту автівок та виготовлення запчастин. Його СТО розташовані на Харківщині, одне з них – на Салтівці.
"Ми почали робити захисну амуніцію, ремонтувати автівки військових та поліції, бо ніхто не працював у той час. А тим паче на Салтівці, коли там було дуже гаряче", розповідає Ігор Єфименко, директор підприємства "Український ресорний центр".
Про взуття, яке б захищало від мін, Ігор почав думати після трагічного випадку з його родичем.
Як розповідає винахідник, його родич евакуював карети швидкої в деокупованій Балаклії й підірвався на міні.
"Відірвало йому там пальці. Воно так трішки шокувало мене особисто. І я тоді подумав: "Ну, раз ми робимо броню, бронеплити, може, ми щось таке зробимо і від мін?"", – каже чоловік.
Яке рішення?
"З перших днів ми відчули, що таке війна. У нас там є бомбосховище під низом, і всі наші працівники з сім'ями переїхали туди з перших днів", – розповідає чоловік.
Незважаючи на обстріли, працівники не покинули роботу, бо хотіли допомагати.
Як це працює?
Рятувальники з ДСНС показали Ігореві канадські протимінні чоботи. Таких уже не виробляють, тому за місяць Ігор з інженерами розробив власну модель "Павук".
"Зараз підірвали міну ПФМ-1 на випробуваннях нашого захисного взуття. Ноги цілі, нога ціла, відірвався захисний елемент, який можна швидко замінити", – розповідає підприємець.
"Павуки" потрібні, зокрема, саперам та комунальникам, які працюють на деокупованих територіях.
"Завдяки конструкції взуття епіцентр вибуху віддалений від ноги сапера, що запобігає травматичній ампутації кінцівки. Випробувані мінами ПФМ-1, ПМН-2 та міною ПМН", – каже Ігор.
Коштують чоботи 15 000 гривень, це в рази дешевше від закордонних аналогів.
"Є ізраїльські розробки. Але треба зазначити, що ізраїльське взуття, яке таке "подушки", воно до 3 000 євро чи 4 000 євро доходить. Не стоїть мета заробляти на цій позиції, стоїть мета якомога більше зробити цього взуття, щоб забезпечити максимальний захист, який я можу зробити для хлопців", – зазначає чоловік.
Як відомо, Ігор уже продав майже три сотні чобіт. Були й держзамовлення, і окремі від захисників та волонтерів. Але також регулярно отримує прохання безкоштовно надати чоботи ЗСУ, тому шукає донаторів.
Окрім того, він готовий розширити виробництво, тому відкритий до співпраці.
"Моя мрія – це Перемога, це зараз єдина мрія, яка і вдень, і вночі сидить в голові. А що стосується бізнесу, то енергії в нас достатньо!", резюмував Єфименко.
Нагадаємо, що Україна розбудовує ринок з можливістю закупівлі послуг через аукціони. Вона активно долучатиме до робіт з гуманітарного розмінування іноземних та вітчизняних приватних операторів протимінної діяльності.
До того ж, у Миколаєві для Державної служби з надзвичайних ситуацій приватна компанія власним коштом будує перше судно для розмінування. Загалом хочуть виготовити 15 таких суден.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.