Рішення для перемоги: Україна отримає від швецької компанії близько 100 терміналів супутникового інтернету

До України планує передати свої власні термінали супутникового інтернету шведська компанія Satcube, їх потім зможуть використовуватись на деокупованих територіях, де не працюють мобільні та наземні мережі.

Про це пише Рубрика, посилаючись на засновника і генерального директора Satcube Якоба Каллмера в інтерв'ю виданню Dagens Nyheter.

У чому проблема?

Нагадаємо, що у жовтні минулого року SpaceX попросила Пентагон профінансувати послуги Starlink в Україні. У компанії зазначили, що вони нібито більше не мають коштів на оплату.

Однак у Пентагоні заявили, що близько 85% із 20 тис. отриманих Україною терміналів частково або повністю сплачені США, Британією та Польщею.

Окрім того, як писала Рубрика, 8 лютого Шотвел підтвердила, що SpaceX обмежила використання українськими військовими Starlink.

Обмеження торкнулися управління дронами в зоні бойових дій. За її словами, згідно з контрактом, Starlink можна використовувати лише з гуманітарними цілями.

Яке рішення?

Як повідомляють, українська сторона звернула увагу на Satcube після того, як кілька гуманітарних організацій та журналістів використовували обладнання шведської компанії для роботи в Україні.

Satcube використовує супутникову мережу американської компанії Intelsat, яка й розмістила замовлення на постачання терміналів на суму близько 70 мільйонів шведських крон (5,97 мільйона євро). Вартість терміналів оплатить Німеччина, яка їх і передасть.

Як це працює?

Зазначають, що для компанії це найбільше замовлення від початку виробництва терміналів у 2017 році.

  • На першому етапі Satcube планує передати українській стороні близько 100 портативних інтернет-терміналів. За словами Каллмера, вже перші термінали в Україну були відправлені на початку літа.

У Satcube зазначають, що не знають, чи буде використовуватись її обладнання військовими. Проте вони не заперечують, що "це може бути що завгодно – від підключення до польових госпіталів до підтримки зв'язку в польових умовах".

Портативний інтернет-термінал Satcube важить близько 8 кілограмів. Він може надавати широкосмуговий доступ через геостаціонарні супутники зі швидкістю до 70 мегабіт на секунду.

Затримка сигналу, однак, становить до однієї секунди, адже супутники перебувають на орбіті на висоті понад 35 000 кілометрів.

Що відомо про супутниковий інтернет в Україні

Як відомо, нині в Україні понад 42 тисячі терміналів Starlink використовуються військовими, лікарнями, підприємствами та гуманітарними організаціями.

Під час російських бомбардувань минулого року, які призвели до масових відключень електроенергії, державні органи України звернулися до Starlink, щоб робота мережі не переривалася.

У жовтні 2022 року компанія SpaceX попросила Пентагон взяти на себе фінансування урядового та військового використання Україною супутникової системи Starlink.

За підрахунками SpaceX, витрати становили б понад 120 млн доларів.

Тому, як писала Рубрика, компанія SpaceX мільярдера Ілона Маска та Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки уклали контракт на придбання для України терміналів супутникового зв'язку Starlink та послуг для їхнього використання ЗСУ.

Свіжі дописи

  • Новини

Війська рф атакували Київщину ударними дронами: є загиблі та руйнування

російські військові атакували Київську область безпілотниками. Через нічну ворожу атаку пожежа та руйнування сталися у… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Новини

У Вишгороді на базі однієї із медичних установ відкрили реабілітаційне відділення

У Київської області на базі однієї із медустанов Вишгорода запрацювало реабілітаційне відділення. Про це виконувач… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

Пентагон: указ Трампа призупинити міжнародну допомогу не стосується військової підтримки України

Журналісти дістали підтвердження від Пентагону, що указ президента США Дональда Трампа про призупинення на 90… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

У Львові запрацювала виставка художника-сценографа Лисика

У Львові, в Центрі інтелектуального мистецтва "Меркурій", відкрили виставковий проєкт "Лисик", де презентують творчий доробок… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

На Харківщині розширили зону примусової евакуації сімей із дітьми

На Харківщині, в Куп’янському районі, запровадили примусову евакуацію родин із дітьми з чотирьох населених пунктів… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

Українські лікарні можуть отримати від Greenpeace сонячні електростанції

Greenpeace Україна та Європейська рада з виробництва сонячної енергії запрошує кластерні та надкластерні лікарні взяти… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.