ДонорUA та Prometheus запускають курс про донорство крові: у чому рішення
ДонорUA спільно з освітньою платформою Prometheus запускають безкоштовний онлайн-відеокурс, присвячений донорству крові. Мета проєкту — доступно розповісти про важливість донорства, розвінчати поширені міфи та залучити якомога більше нових донорів до порятунку життів військових і цивільних.
Про це пише Рубрика.
У чому проблема?
З початком повномасштабної війни росії проти України потреба у донорській крові зросла на 60%. Але і до цього 2/3 пацієнтів, які потребують переливання, не отримували кров вчасно або взагалі.
У чому рішення?
Глобальна мета курсу, як і діяльності ДонорUA — сформувати таку культуру донорства, за якої люди здають кров просто тому, що мають таку можливість, а не лише тоді, коли у когось трапилася біда.
Курс "Донорство крові: чому це важливо і як стати донором" — найбільш повний і доступний гайд, у якому зібрано все, що варто знати потенційним донорам і не тільки.
Як це працює?
Під час навчання ви дізнаєтеся:
- як донація позитивно впливає на організм;
- кому ваша кров може допомогти;
- як підтримувати здоровий спосіб життя, аби допомагати іншим;
- як підготуватися до здачі крові;
- чи є протипоказання для донорства;
- які існують міфи та упередження щодо донорства.
Курс створено для всіх небайдужих українців та українок, які:
- тільки замислюються про донацію;
- ніколи не були донорами, але цікавляться темою;
- здавали кров кілька разів на конкретний запит, але хотіли б дізнатися про це більше;
- здають кров постійно, але прагнуть підвищити рівень своєї обізнаності.
Курс проводиться за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів курсу необов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
Курс "Донорство крові: чому це важливо і як стати донором" є безкоштовним і доступний постійно. Реєстрація — за посиланням.
Довідка
ДонорUA — єдина професійна система рекрутингу та навігації донорів крові. Підтримує роботу 22 центрів крові, співпрацює з Міністерством охорони здоровʼя, СДУ «Український центр трансплант-координації», ВООЗ, Міжнародним комітетом Червоного Хреста та Global Blood Fund. На сьогодні база ДонорUA налічує понад 130 000 донорів. Більше 7000 пацієнтів адресно отримали допомогу завдяки платформі, а на пошук донора для конкретного пацієнта витрачається не більше 20 хвилин.
Prometheus — найбільша платформа онлайн-освіти в Україні. За 8 років існування Prometheus запущено близько 50 платних та 250 безкоштовних курсів, серед яких переклади всесвітньо відомих програм топових університетів. Місія Prometheus — зробити освіту світового рівня доступною кожному в Україні.
Нагадаємо, що бойові медики без медичної освіти зможуть здійснювати переливання крові на передовій. Умова — проходження відповідної підготовки в Міністерстві охорони здоров'я.
Як писала Рубрика, міністерство охорони здоров'я Італійської Республіки розпочало проєкт, спрямований на підтримку центрів лікування військовослужбовців та цивільних осіб, які зазнали поранень унаслідок воєнних дій в Україні.