fbpx
Сьогодні
10:30 08 Сер 2023

Житлова політика, принципи відновлення, регіональний розвиток — у Вінниці відбувся Український урбаністичний форум "Спільний дім"

English version here

28-29 липня у Вінниці відбувся п'ятий Український урбаністичний форум — серія дискусій, круглих столів, воркшопів та інших активностей за участі дослідників, активістів, представників органів влади, міжнародних інституцій та всіх, хто зацікавлені у справедливому та сталому розвитку українських міст. 

Форум організував аналітичний центр Cedos за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля. Головним локальним партнером форуму виступив Інститут розвитку міст (Вінниця).

Головна тема цьогорічного форум — «Спільний дім». Організатори приділили особливу увагу обговоренню теми житла. Питання житла є одним із ключових для відновлення і розвитку українських міст, а проблема нестачі доступного і якісного житла лише загострилася за час повномасштабної війни.

Учасники форуму також підписали «Декларацію Українського урбаністичного форуму 2023», в якій визначено ключові принципи відновлення та розвитку українських громад. 

У перший день форуму учасники мали змогу взяти участь у дискусіях та круглих столах за участі експертів і дослідників, міського голови, представників органів влади та міжнародних організацій. В програмі першого дня, зокрема:

  • Урочисте відкриття за участі міського голови Вінниці, українських експертів та міжнародних партнерів.
  • Національний круглий стіл про проблеми та перспективи житлової політики.
  • Серія коротких презентацій на теми Житло, Відновлення та Урбаністика.
  • Воркшоп "Досвід Нідерландів у створенні соціального житла".

У другий день форуму для учасників провели спеціальні екскурсії, а також обговорення перспектив регіонального розвитку та спільного відновлення українських міст. В програмі другого дня, зокрема:

  • Екскурсії Вінницею, на яких можна було дізнатись більше про малі річки та їх роль в житті міста, вінницький трамвай та багато іншого.
  • Круглий стіл про регіональну політику і відбудову за участі заступниці Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури, експертів та представників громад.
  • Воркшоп про залучення мешканців і мешканок до розвитку громад і міст.

Важливою складовою форуму є обмін досвідом та мережування. Тому протягом двох днів всі учасники мали багато можливостей та дружній простір для знайомства, взаємодії та неформального спілкування.

«Ідея для теми цьогорічного форуму «Спільний дім», виникла у нашої команди під час дослідження досвідів і переживань людей під час війни, над яким аналітичний центр Cedos працював протягом минулого року. Під час цього дослідження з нами ділились трагічними і важкими речами, але сьогодні я би хотіла розказати про деякі надихаючі результати. Учасники дослідження часто розказували, що переживають неабияке відчуття спільності і єднання, бажання більше допомагати іншим. І це відчуття солідарності і спільності це щось що мені хотілося би зберегти і примножити. Міста є нашим спільним домом, і я би хотіла, щоби в майбутньому кожен і кожна з нас мали дах над головою і могли з впевненістю сказати «у мене є дім»», Анастасія Боброва, координаторка Українського урбаністичного форуму, старша аналітикиня Cedos та координаторка напрямку житлової політики.

«Після нашої перемоги ми маємо серйозний шанс кардинально по-новому підійти до поняття відновлення. Звісно, для цього потрібно працювати в різних напрямах. І ми сформували пакет тих проєктів, які важливі для стабільності і розвитку громади. Наразі для нас важлива експертиза і підтримка в їхній реалізації з боку наших міжнародних партнерів. Водночас ми маємо враховувати демографічний і регіональний контекст. Зокрема, ми маємо створювати умови та екосистеми, в яких людям буде комфортно жити. Важливе питання житла — воно має бути якісним, водночас у нас має бути декілька опцій отримання і користування житлом. Але також враховувати транспортне забезпечення, якість комунальних послуг, питання освіти, економічних та соціальних можливостей, щоб люди, які вимушено змінили місце проживання мали мотивацію повертатись і брати участь у відновленні» — Сергій Моргунов, міський голова Вінниці. 

Серед цьогорічних партнерів форуму також: Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Посольство Королівства Нідерландів в Україні, Вінницька міська рада та інші.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: