fbpx
Сьогодні
10:30 08 Сер 2023

Житлова політика, принципи відновлення, регіональний розвиток — у Вінниці відбувся Український урбаністичний форум "Спільний дім"

English version here

28-29 липня у Вінниці відбувся п'ятий Український урбаністичний форум — серія дискусій, круглих столів, воркшопів та інших активностей за участі дослідників, активістів, представників органів влади, міжнародних інституцій та всіх, хто зацікавлені у справедливому та сталому розвитку українських міст. 

Форум організував аналітичний центр Cedos за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля. Головним локальним партнером форуму виступив Інститут розвитку міст (Вінниця).

Головна тема цьогорічного форум — «Спільний дім». Організатори приділили особливу увагу обговоренню теми житла. Питання житла є одним із ключових для відновлення і розвитку українських міст, а проблема нестачі доступного і якісного житла лише загострилася за час повномасштабної війни.

Учасники форуму також підписали «Декларацію Українського урбаністичного форуму 2023», в якій визначено ключові принципи відновлення та розвитку українських громад. 

У перший день форуму учасники мали змогу взяти участь у дискусіях та круглих столах за участі експертів і дослідників, міського голови, представників органів влади та міжнародних організацій. В програмі першого дня, зокрема:

  • Урочисте відкриття за участі міського голови Вінниці, українських експертів та міжнародних партнерів.
  • Національний круглий стіл про проблеми та перспективи житлової політики.
  • Серія коротких презентацій на теми Житло, Відновлення та Урбаністика.
  • Воркшоп "Досвід Нідерландів у створенні соціального житла".

У другий день форуму для учасників провели спеціальні екскурсії, а також обговорення перспектив регіонального розвитку та спільного відновлення українських міст. В програмі другого дня, зокрема:

  • Екскурсії Вінницею, на яких можна було дізнатись більше про малі річки та їх роль в житті міста, вінницький трамвай та багато іншого.
  • Круглий стіл про регіональну політику і відбудову за участі заступниці Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури, експертів та представників громад.
  • Воркшоп про залучення мешканців і мешканок до розвитку громад і міст.

Важливою складовою форуму є обмін досвідом та мережування. Тому протягом двох днів всі учасники мали багато можливостей та дружній простір для знайомства, взаємодії та неформального спілкування.

«Ідея для теми цьогорічного форуму «Спільний дім», виникла у нашої команди під час дослідження досвідів і переживань людей під час війни, над яким аналітичний центр Cedos працював протягом минулого року. Під час цього дослідження з нами ділились трагічними і важкими речами, але сьогодні я би хотіла розказати про деякі надихаючі результати. Учасники дослідження часто розказували, що переживають неабияке відчуття спільності і єднання, бажання більше допомагати іншим. І це відчуття солідарності і спільності це щось що мені хотілося би зберегти і примножити. Міста є нашим спільним домом, і я би хотіла, щоби в майбутньому кожен і кожна з нас мали дах над головою і могли з впевненістю сказати «у мене є дім»», Анастасія Боброва, координаторка Українського урбаністичного форуму, старша аналітикиня Cedos та координаторка напрямку житлової політики.

«Після нашої перемоги ми маємо серйозний шанс кардинально по-новому підійти до поняття відновлення. Звісно, для цього потрібно працювати в різних напрямах. І ми сформували пакет тих проєктів, які важливі для стабільності і розвитку громади. Наразі для нас важлива експертиза і підтримка в їхній реалізації з боку наших міжнародних партнерів. Водночас ми маємо враховувати демографічний і регіональний контекст. Зокрема, ми маємо створювати умови та екосистеми, в яких людям буде комфортно жити. Важливе питання житла — воно має бути якісним, водночас у нас має бути декілька опцій отримання і користування житлом. Але також враховувати транспортне забезпечення, якість комунальних послуг, питання освіти, економічних та соціальних можливостей, щоб люди, які вимушено змінили місце проживання мали мотивацію повертатись і брати участь у відновленні» — Сергій Моргунов, міський голова Вінниці. 

Серед цьогорічних партнерів форуму також: Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Посольство Королівства Нідерландів в Україні, Вінницька міська рада та інші.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: