Килимки із ароматних квітів та трав плете майстриня з Франківська: як працює це рішення
Юлія Гомеляк з Франківська виготовляє килимки з ароматних квітів і трав. У вироби майстриня додає цілющі рослини, які самостійно збирає.
Про це пише Галицький кореспондент, інформує Рубрика.
У чому проблема?
Все почалося з творчості. До цього Юлія декілька років займалася дизайном текстилю для дому в техніці печворк – клаптикова техніка шиття. Це були покривала, подушки, скатертини. Займалася професійно і фотографією. За словами мисткині, в неї завжди були творчі професії, бо без творчості вона не уявляє свого життя.
Яке рішення?
"Вироби з природних матеріалів завжди любила, – каже Юлія Гомеляк. – Але робила схожі килимки лише для себе, тоді це були радше панно. Минулого літа я зібрала забагато трав і сплела замість одного виробу декілька, бо не хотілось викидати ці пахучі рослини. 2 килимки виставила на продаж. Людям дуже сподобалось і вони почали замовляти такі панно для себе", — розповідає Юлія.
Як це працює?
Тоді ці вироби вона виконувала в іншій техніці, вони були не ткані, а зв'язані докупи нитками. З цього моменту Юля почала ткати килимки на замовлення.
Взимку франківчанка вирішила вдосконалити техніку і пішла на навчання до знаного не тільки у Івано-франківську, а й за межами, майстра гобеленів Богдана Губаля. В нього познайомилась з ткацтвом і зрозуміла, що таку техніку може застосовувати і до трав.
Юлія вважає, що трави – не нитки і тут є своя специфіка та нюанси, які мусиш самостійно випробувати чи застосувати. Тому квіти і трави використовує такі, які добре засушуються і зберігаються. Практично всі вони лікарські: звіробій, материнка, деревій, конюшина, волошка, м'ята, полин, пижмо. Вплітає у свої вироби й злакові. Восени додає ягоди калини, горобини, хміль. Все залежить від пори року і того, що дає в той момент природа.
Коли тче конкретний килимок, то по ходу роботи дивиться, які саме трави пасуватимуть по кольорах і запаху. Звісно, враховує й побажання замовника, але здебільшого клієнти радо віддають ініціативу з наповнення самій майстрині.
Килимки з натуральних трав неймовірно пахучі, а в холодні зимові дні ще й нагадують про літо і красиві поля, що буяють різноманіттям квітів і трав.
Нагадаємо, у Кропивницькому відбулася виставка у техніці печворку, на якій представили картини післявоєнного майбутнього.
Також у Франківську запрацювала майстерня з перероблення пластмаси EcoREactive.