Про звільнення митрополита повідомив його адвокат Микита Чемкан. За його інформацією, понад тисяча людей пожертвувала гроші на заставу за Павла. У результаті було зібрано 33 300 000 грн.
"Намісника Києво-Печерської Лаври нарешті звільнено з-під варти … На веб-сайті Української Православної Церкви було оприлюднено реквізити, за якими кожен міг долучитися та сплатити заставу за Митрополита Павла, прискоривши звільнення зі слідчого ізолятора. Сьогоднішня подія – це спільна заслуга парафіян Української Православної Церкви", – повідомив адвокат.
Сам митрополит у відеозверненні з Чекманом подякував тим, хто дав кошти на заставу за нього. Він сказав, що «любить свою землю, свою Батьківщину», а «агресора, який напав на нас», має напоумити Бог.
Митрополит також порівняв свій запобіжний захід із полоном.
«Я не просив нікого. І мені якось, прочитавши Києво-Печерський патерик, наші преподобні, коли були у полоні, вони не хотіли, щоб їх викупляли. Але народ все одно це зробив. [Це] повторилося в наші часи, у 21 столітті», — сказав він.
Довідка
У березні 2023 року Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" розірвав договір із УПЦ МП про безоплатне користування лаврою в Києві. Ченці мали покинути монастир і всі будівлі 29 березня. На час перевірки збереження культурних цінностей також закрито печери Лаври.
Митрополит ПЦУ Епіфаній запевнив, що монастир на території Києво-Печерської лаври не буде закрито, а мовою богослужінь буде давня слов'янська разом із сучасною українською мовою.
30 березня Господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову представників Києво-Печерської лаври УПЦ МП до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра".
Комісія Міністерства культури та інформаційної політики з приймання-передавання майна 12 квітня нарешті змогла потрапити до Києво-Печерської лаври. Вона продовжила працювати 19-21 квітня. Однак в УПЦ МП скаржилися на незаконні дії представників Мінкульту.
Біля Лаври були сутички. Поліція навіть затримала чотирьох людей, які 19 квітня активно вчиняли хуліганські дії на території Києво-Печерської лаври. А 20 квітня там знову стався конфлікт.
Зрештою Господарський суд Києва 25 квітня заборонив перешкоджати роботі комісії на території Києво-Печерської лаври до закінчення судового розгляду.
У червні ченці Української православної церкви московського патріархату не залишили 79 об'єктів Києво-Печерської лаври. Їх зобов'язали зробити це протягом трьох днів.
13 червня у суді відбулося слухання у справі за позовом УПЦ МП до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про усунення перешкод УПЦ МП у користуванні майном, а саме в доступі та здійсненні богослужінь. Суд відмовив УПЦ МП.
30 червня Солом'янський районний суд Києва продовжив ще на два місяці запобіжний захід митрополиту УПЦ МП Павлу Лебедю у вигляді цілодобового домашнього арешту.
У Нововоронцовській громаді, що на Херсонщині, запрацювала перша свердловина на сонячній енергії. Про це під… Читати більше
За час операції Сил оборони України на території Курської області російська армія втратила понад 38… Читати більше
Американські законодавці на спільному засіданні Конгресу підтвердили перемогу обраного президента Дональда Трампа на виборах у… Читати більше
Російські окупанти на Покровському напрямку не досягли такого успіху, щоб безпосередньо загрожувати місту. Про це… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 6 січня, провів засідання Ставки верховного головнокомандувача. Було обговорено питання… Читати більше
У Польщі поліція затримала 43-річного чоловіка, якого підозрюють у наїзді на 14-річного підлітка з України,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.