У львівському скансені реставрують сторічну стодолу з Буковини: як працює це рішення

У львівському музеї просто неба триває реставрація кількох старовинних об'єктів. Зокрема, відновлюють понад сторічну стодолу з Буковини, а також церкву та олійню. Передовсім, майстри лагодять дах, аби дощова вода не затоплювала споруди.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради, пише Рубрика.

У чому проблема?

Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького – музей просто неба, заснований у 1971 році.

Головна мета діяльності музею – збереження та популяризацію культурної спадщини.

Від часу офіційного створення і дотепер музей зберігає, досліджує і популяризує культуру, народну архітектуру та давній побут усієї Західної України.

За цей період сформовано фондову збірку з майже 22 тис. предметів та збережено понад 100 великих архітектурних об'єктів, серед яких є унікальна і найбільша у Європі колекція сакральних споруд.

Площа скансену становить 36,6 га.

Яке рішення?

Наразі в Музеї народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького стартували роботи з відновлення та реставрації кількох споруд, серед яких — велика стодола із села Бережонка Чернівецької області.

Фото: city-adm.lviv.ua

Фото: city-adm.lviv.ua

Як це працює?

У львівському музеї народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького розпочали реставрацію стодоли з Буковини. Її перевезли із села Бережонка Чернівецької області.

Зазначається, що стодола збудована на початку XX ст. і поділена на три частини: середня (найбільша) – тік, на якому молотили збіжжя, з правого боку – засік, зліва – стайня.

"Середина дерев'яних конструкцій з часом прогнила, зіпсувалася. Стан покриття даху з очерету також неможливо було далі експлуатувати. Стодола була вже в аварійному стані, тому це був один з пріоритетних об'єктів. Фактично всі реставрації виконуємо силами музею. Ремонт коштом людей, які приходять до нас в музей, купують квитки і ми за ці гроші реставруємо", — говорить директор музею Михайло Закопець.

Реставрацію стодоли планують завершити восени. За словами керівника відділу реставрації Василя Марківа, зараз на об'єкті працює кілька майстрів. Вони вже розібрали покрівлю, аби замінити пошкоджені елементи.

Фото: Суспільне Львів

"Коли протікала стріха, стіни бокові сильно затекли і почали руйнуватися. Об'єкт досить складний, бо він досить великий. Тут треба буде дуже добре все продумати, щоб зафіксувати всі стіни", — каже керівник відділу реставрації пам'яток дерев'яної архітектури Василь Марків.

За ловами Василя Марків труднощі у реставрації стодоли полягають у тому, що споруда каркасного типу.

"Ми маємо замінити елементи каркасу. Вони великі та важкі, тож це займе більше часу. Їх треба підняти на висоту та ставити, це все робиться вручну, але, як буде основа — далі буде простіше", — каже Василь Марків.

Крім буковинської стодоли, у музеї просто неба реставрують ще кілька об'єктів. Зокрема, роботи тривають у секторі Лемківщина. Там відновлюють церкву святих Володимира та Ольги — копію лемківського храму, що споруджений на території сучасної Польщі. А також перекривають дах на олійні із бойківського села Головецько.

Фото: Суспільне Львів

Нагадаємо, у Харкові руйнують фасад двох памʼятки архітектури 19 століття на вулиці Конторській.

Також повідомлялось, що садибу Сікорського на вулиці Ярославів Вал передадуть із державної у комунальну власність Києва.

Свіжі дописи

  • Новини

Міноборони: Кожен захисник України отримає покращене харчування у медзакладах, незалежно від форми власності

Міністерство оборони України ініціювало важливі зміни у системі забезпечення військовослужбовців під час лікування та реабілітації. Завдяки ухваленій Кабінетом… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

Політика героїв: Зеленський розповів про один із пунктів Плану внутрішньої стійкості

Президент України Володимир Зеленський у межах підготовки Плану стійкості провів нараду щодо одного з пунктів… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

На підконтрольну Україну з окупації повернули ще 15 дітей

Із тимчасово окупованих територій Донецької, Запорізької та Херсонської областей в Україну вдалося повернути ще 15… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

Цьогоріч Україна отримає 100 потужних генераторів від Японії

У 2024 році Україна отримає від Японії 100 генераторів. Частину з яких країна передасть вже сьогодні, 16… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

Окупована Запорізька АЕС знову опинилася на межі блекауту

Окупована росіянами Запорізька АЕС знову опинилася на межі блекауту: знеструмлено одну з двох ліній живлення… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

В Київській області планують звести перший в Україні завод з виробництва листового скла

В Україні планують будівництво першого в Україні заводу з виробництва листового скла за сучасною флоат-технологією.… Читати більше

Saturday November 16th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.