Попри збільшення місткості водосховищ, світові запаси води виснажуються вже протягом останніх 20 років

У світі попри збільшення загальної місткості сховищ, швидкість їх наповнення повільніша, ніж очікували. Учені зробили висновок, що протягом останніх 20 років світові запаси води виснажуються.

Про це пише Sci Tech Daily із посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications.

Як у виданні повідомляють, дослідники A&M з Техасу проаналізували супутникові дані з понад семи тисяч водосховищ на планеті Земля.

Зазначають, що у світі місткість зберігання зросла – переважно завдяки будівництву нових резервуарів. Та все ж, протягом останніх 20 років світові запаси води виснажуються.

Під керівництвом доктора Хуілінь Гао, доцента кафедри цивільної та екологічної інженерії Захрі Техаського університету A&M, дослідники використали новий підхід із супутниковими даними, щоб оцінити варіації зберігання 7245 глобальних резервуарів з 1999 по 2018 рік.

Виявилося, щорічно глобальне зберігання в резервуарах збільшувалося на 28 кубічних кілометрів. Але у випадку з їх наповненням росту не було.

"Оскільки глобальне населення продовжує зростати в 21 столітті, на поверхневі водойми все більше покладаються, щоб задовольнити зростаючі потреби у контексті зміни клімату. Однак кількість води, наявної у водоймах, і її тенденції не були добре кількісно визначені в глобальному масштабі", наголосив Гао про доцільність дослідження.

Фото: Sci Tech Daily

Визначити реальну ситуацію допоміг набір даних Global Reservoir Storage, доступний у вільному доступі.

Дослідження мало принести користь тим, хто приймає рішення щодо водних ресурсів, і ширшій науковій спільноті. Це значний прогрес у відстеженні глобальних умов зберігання резервуарів.

Очікують, що існуюча тенденція зменшення віддачі від будівництва резервуарів продовжиться. У майбутньому людство чекають значні негативні наслідки. І задовольнити потреби зведенням нових резервуарів не вийде.

Наразі зменшення запасів особливо помітне на глобальному півдні, включаючи Південну Азію, Африку та Південну Америку. Попри спроби побудувати нові резервуари, дані показують, що вони не досягають очікуваного рівня наповнення.

Найбільше зниження спостерігалося в Південній Америці та Африці, де зростаюче населення сприяє збільшенню попиту на воду.

Проте водосховища в Північній Америці та Європі мають тенденцію до зростання. Аналіз не враховував процес седиментації – процесу осідання часток під дією сили тяжіння.

Раніше ЮНЕСКО вже попереджали про ймовірний глобальний дефіцит води у світі.

Свіжі дописи

  • Новини

Пластуни передали Вифлеємський вогонь миру Президенту

22 грудня представники Національної скаутської організації "Пласт" урочисто передали символічний Вифлеємський вогонь миру Президенту Володимиру… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Злочин росіян: у 110 бригаді розповіли деталі розстрілу окупантами українських полонених

У неділю, 22 грудня, 110 ОМБр опублікувала відео, на якому російські загарбники розстріляли чотирьох українських… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Військовим курсантам з наступного року піднімуть виплати: що відомо

Заступник міністра оборони України Сергій Мельник заявив, що наступного року зросте грошове забезпечення курсантів військових… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

КНДР могла надати рф балістику, яка летить на понад 1000 км, – ЗМІ

Північна Корея продовжує постачати своє озброєння російській федерації. Зокрема серед переданого може бути ще одна… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Зеленський: маємо зробити все, щоб наступний рік став роком справедливого миру

Глава держави Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Денис Шмигаль привітали працівників та працівниць української дипломатії з… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Команда Трампа наполягає на виході США із ВООЗ у день інавгурації, – ЗМІ

Команда обраного президента США Дональда Трампа наполягає на виході країни зі складу Всесвітньої організації охорони… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.