Про це інформує Рубрика.
У чому проблема?
Підлітковий вік – це час змін. Підлітковий вік – це перехідний етап між дитинством та дорослістю. Згідно з термінологією, яка застосовується в ООН, підлітки — це особи віком 10–19 років (ранній підлітковий вік – 10–14 років; пізній підлітковий вік – 15–19 років).
Підлітки вразливі, нерідко потрапляють у тенета шкідливих звичок, а це – крок до серйозних проблем у дорослому віці.
Досить часто батьки не в змозі дати раду проблемній поведінці своєї дитини.
Яке рішення?
Ваша дитина увійшла у підлітковий вік, і ви не знаєте, як знаходити спільну мову? Психолог проєкту "Смілива" від "Фонду Маша" Ілія Єлісей Касторних розповідає, як організувати родинне дозвілля з користю для вас, підлітка і ваших відносин.
Як це працює?
Підліток – людина, яка почала усвідомлювати свою самостійність та незалежність. І задача батьків під час цього етапу дорослішання – перебудувати стосунки з дитиною так, щоб стати не вихователем, а другом.
"Також важливо знайти точки дотику, в яких ви можете поділитись з підлітком власним досвідом, чомусь навчити його, – говорить психолог проєкту "Смілива" від "Фонду Маша" Ілія Єлісей Касторних. – Але тут важливо не нав'язувати напрямки взаємодії, а допомагати в рамках інтересів вашої дитини, без примусу".
В ідеалі можна розділити вашу взаємодію на фізичну, емоційну та інтелектуальну. Давайте розберемося, про що йдеться.
Це час разом, який ви проводите активно, наприклад, спільні заняття спортом. А ще можуть бути прогулянки, походи тощо
Це спільні дії, які викликають емоції. Це може бути похід у кіно чи подорожі. Почитайте одну й ту саму книжку, обговоріть, які емоції вона у вас викликала. Спілкуйтеся на теми, які цікавлять підлітка, діліться своїми почуттями і поділяйте його.
Спробуйте разом вчити мову, слухати лекції з історії мистецтв, дивитись складне кіно. Чи, може, ваш підліток любить музику, і ви разом сходите в філармонію?
"Головне, що ви маєте памʼятати як батьки: діти все бачать і розуміють. Тому не намагайтеся створити з себе "образ ідеальної людини", ділиться тим, що у вас є, і тим, що вас справді цікавить, – радить психолог Ілія Єлісей Касторних. – Будьте собою і ставтеся до дитини з повагою, дозволяйте їй отримувати свій досвід. А поради давайте тоді, коли вони про них просять".
Рубрика повідомляла, що на Троєщині організовують одночасні заходи для дітей і батьків.
Також ми писали, що уже понад рік у 22 українських містах діють простори проєкту "СпівДія заради дітей". Тут діти отримують психологічну підтримку, знаходять нові захоплення та друзів, навчаються та розвиваються.
Війська рф 21 листопада завдала удару по Дніпру, застосувавши балістичну ракету, ймовірно, зі складу ракетного… Читати більше
На Лиманщині Донецької області відновлюють ліс. Посадка проводиться на лісових територіях, які були пошкоджені пожежами,… Читати більше
Речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин зазначив, що російські війська в зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання військ… Читати більше
В Україні трансформують вищу військову освіту з врахуванням реального бойового досвіду та підвищують кваліфікацію викладачів… Читати більше
В Україні триває Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити, який розпочався 18 листопада… Читати більше
Польські фермери мають намір страйкувати перед пунктом пропуску "Медика – Шегині", що на кордоні України.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.