Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я, інформує Рубрика.
У чому проблема?
За даними МОЗ, наразі в селах та селищах міського типу працюють близько 5 700 аптек та аптечних пунктів.
Натомість загалом по країні залишається понад 20 000 сіл, які не мають аптечних пунктів.
Яке рішення?
Тому створення таких мобільних аптек дозволить суттєво покращити доступ людей до необхідних ліків. Зокрема, такі аптечні пункти відпускатимуть ліки, які підлягають реімбурсації за програмою "Доступні ліки".
"Одна з проблем медичної галузі, над вирішенням якої ми працювали тривалий час, це забезпечення доступу людей до необхідних їм ліків там, де цей доступ з певних причин обмежений", – зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Як це працює?
"Постійні атаки Росії, руйнування медичної інфраструктури, порушення логістичних ланцюгів ще більше ускладнюють ситуацію. Сьогоднішнє рішення Уряду відкриває можливості для функціонування мобільних аптек, що дозволить покращити ситуацію. Однак важливою є не лише доступність, а і якість", – наголосив міністр.
Саме тому, за словами Ляшка, право створювати такі мобільні аптеки є виключно у ліцензованих підприємств.
"І я звертаюсь до цих ліцензіатів з проханням скористатись такою можливістю – створити ці мобільні аптеки та наблизити програму "Доступні ліки" до місця проживання тих, хто їх потребує", – додав він.
Також мобільні пункти працюватимуть на прифронтових територіях, де наразі суттєво зруйнована медична та аптечна інфраструктура. В мобільних аптечних пунктах діятимуть ті ж правила відпуску лікарських засобів, як і в стаціонарних аптеках. Всі рецептурні препарати відпускатимуться виключно за рецептом (як паперовим, так і електронним).
У міністерстві повідомляють, що в питанні створення мобільних аптек Україна керувалася передовим світовим досвідом. Зокрема, такі аптечні пункти успішно працюють в США.
Довідка
Уряд прийняв постанову "Про внесення змін до пункту 161 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)".
Відтепер на вивісці та зовнішніх рекламних конструкціях аптечного закладу не дозволяється вказувати рівень або іншу ознаку цін, яка може вплинути на наміри споживача щодо придбання товарів у такому закладі. Мова йде про слова "низькі ціни", "оптові ціни", "соціальний", "доступний" тощо. Такі назви можуть вводити людей в оману та впливати на вибір конкретного аптечного закладу.
Також не можна вказувати інформацію, що може вводити споживача в оману, про орієнтованість аптечного закладу на обслуговування певних соціальних груп населення. Окрім того, не допускається порівняння з іншими аптечними закладами.
Заувважимо, регулювання фармацевтичної галузі України поступово переходить на стандарти ЄС, відтак одним із кроків на цьому шляху стане впровадження системи верифікації лікарських засобів в Україні з 2D-кодуванням.
Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше
Ввечері 31 жовтня у столиці та низці областей українська влада оголосила повітряну тривогу через загрозу… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський заявив про можливість подання запиту до Міжнародного кримінального суду на арешт… Читати більше
У французькому Страсбурзі в Палаці Європи відкрилася фотовиставка "Розстріляна свобода слова", яка присвячена українським журналістам,… Читати більше
Директора Рівненського зоопарку оштрафували за те, що він не повідомив про смерть левиці, яка стала… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення Василя Боднара новим послом України в Польщі.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.