“Трембіта” вже готова кинути виклик російській обороні: у чому рішення

Інженери–волонтери розробляють українську бойову ракету "Трембіта". Її пропонують використовувати для ураження цілей та як приманку для засобів ППО країни-агресора.

Про це йдеться в репортажі французького телеканалу France 24.

У чому проблема?

російські запаси ракет та ППО кількісно переважають українські.

Наразі Україна розробляє ракетне озброєння, яке зможе уражати ворожі цілі.

Яке рішення?

Українські винахідники розробили крилату ракету, яка зможе перевантажити російську ППО, щоб ракети з боєголовками з більшою імовірністю досягали цілі. 

Розробкою ракети займаються інженери волонтерського конструкторського бюро PARS спільно з волонтерами громадської організації "Відсіч".

Як це працює?

Українські інженери, які працюють у проєкті, розповіли, що головна ідея "Трембіти" полягає в тому, щоб перевантажити ворожі системи ППО за рахунок запуску безлічі ракет-обманок. Так у ракет із боєголовками буде більше шансів уразити ціль.

"Нам надзвичайно вигідно "обмінювати" копійчану ракету на дорогущі постріли російських ППО. Рій із тридцяти "Трембіт" усе одно долатиме зенітну загорожу та доноситиме термобаричні "подаруночки"", — каже Сергій.

Бірюков додає, що головна ідея гучної ракети полягає в тому, щоб її "добре бачили на радарах" російські сили ППО й були змушені реагувати на неї.

"Ракети з боєголовками матимуть дорожчу електроніку, щоб точно уражати цілі. Але тисячі хибних цілей коштуватимуть дуже дешево: ми хочемо перевантажити протиповітряну оборону росіян, щоб наші ударні ракети уражали цілі", — пояснив волонтер-конструктор Сергій.

Ця ракета — творіння групи добровольців під керівництвом головного інженера проєкту Акима Клейменова та колишнього депутата Віктора Романюка.

Конструктор Сергій працює в майстерні. Фото: The Guardian

Віктор Романюк. Фото: The Guardian

Ракета відома своєю економністю: орієнтовна вартість будівництва становить близько 3000 доларів, що робить її конкурентоспроможною альтернативою сучасним аналогам. Вклавши ще близько 7000 доларів, ракету можна оснастити сучасними навігаційними системами, що ще більше підвищить її ефективність.

Із масою 100 кг корпус здатний нести бойову частину масою 20 кг, яка може складатися з термобаричного заряду або комбінованого осколково-фугасного заряду. Володіючи дальністю польоту 140 км і максимальною швидкістю понад 400 км/год, він забезпечує гнучкість під час ураження цілей на різних відстанях. Крім того, ракета може досягати висоти польоту від 30 до 2000 метрів, що дозволяє використовувати її в різних бойових сценаріях.

Головний інженер проєкту Аким Клейменов. Фото: The Guardian

"Трембіта" приводиться в дію реактивним імпульсним двигуном і несе 30 літрів пального, використовуючи дизельне паливо або бензин. Ба більше, відсутність рухомих частин у руховій установці спрощує процеси виробництва й обслуговування, що сприяє її економності. Компактні розміри ракети дають змогу її легко транспортувати, поміщаючи в багажник автомобіля. Запускати ракету можна за допомогою пневматичної катапульти або твердопаливного прискорювача, що забезпечує гнучкість під час її розгортання для Сил оборони України.

Ще одна особливість ракети — її оглушливий звук у 100 дБ під час польоту. Передбачається, що це матиме психологічний вплив на російських солдатів.

Наразі автори проєкту готуються до подальших випробувань ракети на одному з полігонів. 

Довідка

Крім того, інженери продемонстрували ще один проєкт — самонавідну установку для 120-мм мінометів "Чумак". Її суть полягає в тому, що вона здатна автоматично наводитися на ціль з урахуванням усіх поправок за допомогою встановленої точки на карті.

Винахідники зазначають, що така технологія допоможе швидко розгорнути батарею, виконати вогневе ураження та згорнутися. Таким чином військові зможуть уникати вогню у відповідь.

Нагадаємо, у квітні Рубрика вже повідомляла, що українські конструктори створюють малу крилату ракету "Трембіта", що має пульсуючий повітряно-реактивний двигун.

Також ми писали, що в Україні створили робота-мисливця з дистанційним керуванням.

Свіжі дописи

  • Новини

Welt: Євросоюз готує новий пакет санкцій проти росії до річниці вторгнення в Україну

Європейський Союз готує вже шістнадцятий пакет санкцій проти російської федерації. Його планують ухвалити до третьої… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Ситуацію називають катастрофою: в Ірані через енергетичну кризу не працюють школи й підприємства

Через критичний дефіцит енергоносіїв в Ірані уряд змушений запроваджувати крайні заходи. Урядові установи працюють за… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Пілоти вижили: крейсер США “дружнім вогнем” над Червоним морем збив американський винищувач

22 грудня винищувач F/A-18 Super Hornet ВМС США зазнав аварії над Червоним морем після помилкового… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Росіяни під час крайньої кібератаки знищили один з найзакритіших реєстрів, – Малюська

Атаки російських хакерів на українські реєстри не становлять серйозної загрози для збереження даних. Усі вкрадені… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Окупанти завдали удару по Україні балістикою та 103 БпЛА: сили ППО знищили 52 дрони, ще 44 – не досягли цілей

У ніч проти 22 грудня російські війська атакували Україну 103 ударними безпілотниками типу Shahed та інших… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

З рейок зійшли десятки вагонів з вугіллям: у Забайкальському краї рф зіткнулися два поїзди

У Забайкальському краї російської області зіткнулися вантажні поїзди, внаслідок чого з рейок зійшли десятки вагонів… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.