fbpx
Сьогодні
17:15 03 Сер 2023

Рішення для перемоги: у ЗСУ офіційно ввели в експлуатацію вже 10-ту модель FPV-дрона

English version here

Фото: Ілюстративне

Розробка десятої моделі FPV-дрона має переконливі тактико-технічні характеристики та новий масштаб виробництва, вона вже офіційно стала в експлуатацію у Збройних Силах України.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Facebook міністра оборони Олексія Резнікова, який показав світлини з FPV-дроном.

У чому проблема?

Як нагадав очільник відомства, у вересні 2022 року за ініціативи Міноборони було суттєво спрощено процедури прийняття озброєння та військової техніки в експлуатацію.

"Формальності, які раніше займали до двох років, тепер ми проводимо за лічені тижні. У цьому виробникам допомагає, зокрема, Акселератор Міністерства оборони.

Демонстративно будувати завод розміром зі стадіон ми не будемо. Принаймні, не зараз. Ми знайдемо асиметричне рішення, ворог його відчує на полі бою", зазначив Резніков.

Яке рішення?

Очільник Міноборони України наголосив, що зараз міністерство діє максимально гнучко, щоб усі спроможні команди розробників та виробників мали можливість себе проявити.

"Маємо невеликий ювілей. Тримаю в руках 10-ту модель FPV-дрона, який офіційно стає в експлуатацію у Збройних Силах України. Переконливі ТТХ (тактико-технічні характеристики, – ред.) і новий масштаб виробництва. Головне – збережені життя наших воїнів", – підписав світлину очільник оборонного відомства.

Міністр оборони зазначив, що необхідні процедури завершила відповідна комісія при Департаменті військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України. 

Як це працює?

Зі слів міністра, цей FPV-дрон, як і інші моделі, збирають в України, але переважно з іноземних компонентів.

Очільник Міноборони назвав передачу дронів ЗСУ "результатом спільної праці", за яку подякував своєму колезі – міністру цифрової трансформації Михайлу Федорову, "Армії дронів", компанії-виробнику та усім залученим до процесу фахівцям.

Резніков, БпЛА

Фото: Фейсбук / Резніков Олексій

"Наступний рівень – виробляти основні деталі в Україні та забезпечити диверсифікацію, щоб гарантувати незалежність та стійкість постачання армії за будь-яких обставин", – написав міністр.

Резніков нагадав, що за 15 місяців Міноборони вже прийняло на озброєння / до експлуатації понад 30 моделей БпЛА різних типів:

  • розвідувальних,
  • ударних,
  • дронів-камікадзе,
  • баражуючих боєприпасів.

До того ж, офіційно створено боєприпаси для БпЛА як окрему категорію.

"Все це тестується на полі бою нашими воїнами, модернізується. Поступово відбудеться уніфікація. Зараз ми діємо максимально гнучко, щоб усі спроможні команди розробників та виробників мали можливість себе проявити", підкреслив Резніков.

Нагадаємо, що в Україні група аматорів налагодила виробництво протипіхотних легких бомб за допомогою 3D-принтера для допомоги Силам оборони України у війні проти російської федерації.

Також, як ми писали, український безпілотний авіаційний комплекс Sirko, який розробили харківські інженери, запустили в серійне виробництво. Незабаром компанія-розробник представить другу версію безпілотника.

До того ж, український оборонно-промисловий комплекс розробив баражуючі боєприпаси оперативно-стратегічного рівня "Рубака", які здатні будуть подолати відстань у 500 кілометрів.

Як писала Рубрика, Кабінет міністрів розширив перелік товарів та послуг благодійної допомоги для військових, на які волонтери можуть збирати гроші без оподаткування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: