Британська розвідка озвучила один із факторів, що уповільнили контрнаступ ЗСУ: відростання підліска
Ймовірно, що підлісок, який виріс на полях битв на півдні України, є одним із факторів, що сприяють загалом повільному розвитку бойових дій у цьому районі.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у Twitter.
Як зазначається у зведенні, переважно орні землі у зоні бойових дій наразі залишені під паром протягом 18 місяців, при цьому повернення бур'янів та чагарників пришвидшується в умовах теплого та вологого літа.
За даними британської розвідки, додаткове укриття допомагає замаскувати російські оборонні позиції та ускладнює знешкодження оборонних мінних полів.
"Хоча підлісок також може слугувати прикриттям для невеликих потайних атак піхоти, в результаті обом сторонам стає важче просуватися вперед", – зазначають у Міноборони Британії.
У своєму попередньому огляді британська розвідка повідомила, що росія протягом останніх двох місяців почала формувати нові великі підрозділи для посилення своїх сухопутних військ, однак для цього потрібно проводити нову хвилю мобілізації.
Що відомо про контрнаступ ЗСУ
Україна розпочала великий наступ на південному фронті. Контрнаступ проти російських військ набирає обертів.
Досі просування було повільним через російські мінні поля, танкові загородження та інші засоби захисту.
Як зазначили у британській розвідці, на українському півдні почала спостерігатися активізація бойових дій на двох ділянках фронту.
Окрім того, 27 липня стало відомо про звільнення населеного від російських загарбників населеного пункту Старомайорське.
Своєю чергою, у наступі на Мелітопольському напрямку нацгвардійці досягли успіхів. Наразі вони закріплюються на досягнутих рубежах.
Зі слів заступниці міністра оборони Ганни Маляр, на Бахмутському напрямку за тиждень Сили оборони України звільнили від російських загарбників два квадратні кілометри території, на півдні – понад 12 кв. км.