Про це пише Рубрика, посилаючись на коментарі МЗС України.
У чому проблема?
Російська армія взимку постійно атакувала ракетами та дронами Україну, у тому числі й Одесу. Був пошкоджений один з центральних об'єктів енергетичної інфраструктури Одеського району, там виникла пожежа, яка залишила без світла Одесу і деякі прилеглі території.
В Укренерго пояснили, що масштабна аварія на підстанції сталася через вихід з ладу обладнання, яке неодноразово відновлювали після ракетних атак росіян.
Яке рішення?
У зовнішньополітичному відомстві відзначили швидке реагування координаторки системи ООН в Україні, гуманітарної координаторки Деніз Браун та роботу представництв агенцій, фондів та програм ООН в Україні щодо подолання гуманітарних наслідків обстрілів Російською Федерацією міста Одеси та портової інфраструктури регіону.
Як це працює?
За інформацією МЗС, сьогодні в Одесі працюють офіси шістьох агенцій ООН, які підтримують уряд України і місцеву владу в гуманітарному реагуванні та відновленні.
Окрім того, Програма розвитку ООН працює над посиленням спроможностей енергетичної інфраструктури Одеси через встановлення альтернативних джерел енергії для забезпечення енергопостачання комунальних підприємств та критичної інфраструктури міста.
"Зокрема, з метою вироблення достатньої кількості енергії для задоволення потреб основних комунальних послуг до зимового періоду передбачається реалізація проєкту вартістю понад 50 мільйонів доларів, що включатиме встановлення газової турбіни, трансформатора потужністю 80 МВт, компресорів, дев'яти газогенераторів і станцій управління", – поінформували в МЗС.
Українські дипломати також висловили переконання, що до країн-членів Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) мають бути широко доведені результати роботи та висновки місії ЮНЕСКО.
Саме ця організація проводить комплексну оцінку шкоди, завданої культурним і релігійним об'єктам України ракетними ударами, здійсненими РФ у липні цього року.
МЗС України та Представництво ООН в Україні також планують провести в Одесі "Ярмарок закупівель та постачальників для потреб ООН" з метою підтримки місцевого бізнесу та збільшення обсягів закупівель агенцій ООН на ринку України.
"Метою заходу є отримання агенціями ООН інформації про українські товари та послуги та підвищення обізнаності українського бізнесу щодо практики закупівель ООН", – повідомили в МЗС.
Як зазначили у зовнішньополітичному відомстві, українська сторона вітає той факт, що керівництво ООН чітко вказує, що людські страждання та руйнування відбуваються в Україні внаслідок ворожих дій, здійснених Російською Федерацією.
"Закликаємо міжнародну спільноту та керівництво ООН до засудження дій Російської Федерації як країни-агресора, яка грубо порушує Статут ООН і фундаментальні норми і принципи міжнародного права та до посилення політичних та економічних заходів тиску на РФ з метою якнайшвидшого відновлення територіальної цілісності України", – наголосили у відомстві.
Що відомо про нічну російську атаку по Одещині
Нагадаємо, що вночі на півдні Одещини росія вночі завдала ударів по портовій, промисловій інфраструктурі та елеватору.
"Чергова ніч війни, чергова ніч роботи нашої героїчної ППО. Захищаємося на максимумі наявних сил. Збито багато "шахедів". На щастя, обійшлося без жертв", – зазначив Зеленський у Телеграмі.
Також наслідки нічної атаки росії по інфраструктурних об'єктах в Одеській області показали військові.
Унаслідок обстрілів Одещини вночі пошкоджено майже 40 тисяч тонн зерна, на яке чекали в Африці, Китаї, Ізраїлі.
Як повідомляла Рубрика, в ніч на 2 серпня українська ППО знищила 23 російські "Шахеди".
Зменшилась кількість громадян України, які готові нести тягар війти стільки, скільки цього буде потрібно. За… Читати більше
В'ячеславу Зінченку, обвинуваченому у вбивстві Ірини Фаріон, Шевченківський районний суд Львова продовжив термін тримання під… Читати більше
Кабінет Міністрів у п'ятницю, 3 січня, підтримав запуск проєкту "Звіт про ураження", що дозволить цифровізувати… Читати більше
Міністерство оборони кодифікувало і допустило до постачання Силам оборони спеціальну машину для маскування “Coyote”. Також… Читати більше
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що у 2025 році українські підприємства планують виготовити близько 3000 крилатих… Читати більше
У Львові ведуться підготовчі роботи для відновлення музею генерала-хорунжого УПА Романа Шухевича, зруйнованого внаслідок російської… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.