Рішення для перемоги: перша українська машина для розмінування отримала сертифікат відповідності
Компанія-виробник машини для підготовки ґрунту до розмінування вже отримала сертифікат відповідності, що дозволяє налагодити її виробництво та використовувати для розмінування територій.
Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
У чому проблема?
Раніше в Україні обстежили понад третину сільськогосподарських земель, визначених для пріоритетного розмінування.
За даними ДСНС, з початку широкомасштабного військового вторгнення Росії на території України знешкоджено понад 411 тис. вибухонебезпечних предметів, у тому числі більше 3 тис. авіаційних бомб.
Сьогодні в Україні працюють 20 машин для розмінування, з яких три – на Харківщині, та близько 3000 фахівців з розмінування. Для пришвидшення очищення території країни від мін та вибухівки цих потужностей недостатньо. Тому на кожній зустрічі з закордонними партнерами порушується питання щодо постачання необхідного обладнання, навчання піротехніків, фінансового забезпечення гуманітарного розмінування.
Яке рішення?
"Розробка харківських виробників – машина для підготовки ґрунту до розмінування пройшла відповідну сертифікацію. Компанія-виробник вже отримала сертифікат відповідності та декларацію про відповідність, що дозволяє налагодити її виробництво та використовувати для розмінування територій", – йдеться в повідомленні.
Як це працює?
У Мінекономіки зазначають, що важливими перевагами вітчизняної техніки перед закордонними машинами з розмінування є простота конструкції та порівняно невисока вартість виробництва, обслуговування і ремонту.
При цьому розробка дозволяє ефективно знешкоджувати протипіхотні та виявляти протитанкові міни. Наразі щомісяця виробники можуть виготовляти дві такі машини.
"Ми зацікавлені в тому, щоб не імпортувати обладнання, а купувати своє. Тому, безумовно, ми підтримуємо ефективні українські розробки. Ключове завдання сьогодні – масштабувати виробництво вітчизняних виробників", – зазначила перший віцепрем'єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко.
За її словами, такі машини, як розробка харків'ян, будуть корисними для Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної спеціальної служби транспорту та приватних операторів, які займаються розмінуванням в Україні.