fbpx
Сьогодні
16:15 01 Сер 2023

Словаччина передала Україні перші САУ Zuzana, які вона профінансувала разом з ще трьома країнами Євросоюзу

English version here

Фото: Ярослава Борзова

Україна отримала перші дві самохідні артилерійські установки Zuzana 2, виробництво яких профінансували, окрім Словаччини – Данія, Норвегія та Німеччина.

Про це заявив прем'єр-міністр Словаччини Людовіт Одор на церемонії передачі озброєння у словацькому місті Дубниця-над-Вагом, пише Dennik N.

Як повідомляють, передача зброї відбулась в ареалі підприємства Konštrukta Defеnce у місті Дубніца-над-Вагом. На заході були присутні прем'єр-міністр Словаччини Людовіт Одор, міністр оборони Словацької Республіки Мартін Скленар, посли України, Німеччини, Данії та Норвегії.

"Наш обов'язок – допомагати, де можемо і як можемо", наголосив словацький прем'єр.

гаубиця Zuzana

Фото: Ярослава Борзова

На церемонії також був присутній посол України у Словаччині Мирослав Кастран.

"Цей проєкт є прикладом успішної співпраці та основою для нового військово-технічного співробітництва між Словаччиною та Україною", підкреслив він.

Своєю чергою, Одор також підкреслив, що здатність України протистояти російській агресії – "в інтересах усіх нас".

"Захист України та здатність протистояти російській агресії – в наших спільних інтересах. Для нас неприйнятний світ, у якому правила не діють і міжнародні правила не поважаються", сказав Одор.

У найближчі місяці оборонна компанія Konstrukta-Defence поставить Україні ще 14 гаубиць, остання з яких має прибути наступного року.

гаубиця Zuzana

Фото: Ярослава Борзова

Довідка

У жовтні 2022 року Данія підписала лист про наміри зі Словаччиною, Норвегією та Німеччиною про те, що країни спільно вирішили зробити фінансовий внесок для словацького виробництва і передачі Україні самохідних артилерійських установок Zuzana 2.

Загалом країни погодилися пожертвувати близько 685 мільйонів крон (близько 92 млн євро). З них Данія вносить близько 230 мільйонів крон (30,9 млн євро).

Як відомо, Словаччина в січні надіслала останню з восьми самохідних артилерійських установок Zuzana 2, які придбала саме Україна. Тоді ж у Генштабі повідомили, що після виконання цього українського замовлення Словаччина виготовить ще 16 гаубиць Zuzana 2, їх профінансують Данія, Німеччина та Норвегія.

Словацька самохідна артилерійська установка Zuzana оснащена 155-міліметровою гаубицею з довжиною ствола 52 калібри.

Максимальна дальність стрільби становить 41 км. Гаубиця дозволяє здійснювати шість пострілів за хвилину.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: