fbpx
Сьогодні
Фото 22:01 31 Лип 2023

На території Києво-Печерської лаври мають намір відновити 500-річний сад

Фото: фейсбук-сторінка Олексія Короля

На території Києво-Печерської лаври хочуть відновити 500-річний сад та відкрити його для відвідувачів.

Про це повідомив керівник КО "Київзеленбуд" Олексій Король, цитує Рубрика.

Олексій Король зазначив, що останні десятиріччя 500-річний сад на території Києво-Печерської лаври був закритий парканом.

Фото: фейсбук-сторінка Олексія Короля

Фото: фейсбук-сторінка Олексія Короля

"Керівництво заповідника планує провести роботи з благоустрою саду та відкрити його для відвідувачів і запросило КО "Київзеленбуд" долучитися спільно з арбористами до реставрації дерев та інших зелених насаджень у саду", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що із заходу та на півдні сад оточений фортечною стіною.

Фото: фейсбук-сторінка Олексія Короля

Фото: фейсбук-сторінка Олексія Короля

"Києво-Печерська Лавра — це місце нашої сили. Вона уже тисячу років є центром української ідентичності. Саме тому важливо відроджувати історію та розвивати своє — це обов'язкові умови для деколонізації всього культурного простору України", — пише посадовець.

Тут ростуть плодові дерева: яблуні, груші, волоські горіхи, вишні, а також є надзвичайно цінна колекція кизилу, якому близько 300 років.

"Свого часу тут працювали найкращі ченці-садівники, а фруктами звідси пригощалися перші особи. Кажуть, що раніше у саду ходили ручні павичі та журавлі", – додав Олексій Король.

Фото: фейсбук-сторінка Олексія Короля

Довідка

Митрополичий Сад — унікальний природний і історичний об'єкт. Свою назву він отримав через своє розташування. Він розташований на території Верхньої Лаври й примикає до будинку митрополита. Із заходу та на півдні сад оточений фортечною стіною.

У липні у Митрополичому саду проводилися розкопки. Там працювали співробітники заповідника та студенти Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Ми повідомляли, що у Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" почали оцифровувати культурні об'єкти за допомогою обладнання від американської компанії Digital Transitions.

Рубрика:
Київ Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: