Про це йдеться в розпорядженнях, опублікованих 31 липня Міністерством торгівлі Китаю.
Обмеження стосуються експорту низки двигунів безпілотників, лазерів, комунікаційного обладнання та систем боротьби з дронами.
Окрім того, Китай вводить експортний контроль над цивільними безпілотниками дальнього радіуса дії. Ідеться про дрони, які можуть літати за межами "природної видимості операторів", залишатись у повітрі більше ніж 30 хвилин, мають максимальну злітну вагу понад 7 кілограмів тощо.
Китай є провідним розробником й експортером дронів, зокрема до України. У травні 2022 року китайська компанія DJI Technology Co., один із найбільших виробників дронів, оголосила, що тимчасово призупинить всю комерційну діяльність у росії та Україні.
За даними ЗМІ, за рік повномасштабної війни продажі дронів сповільнилися, однак повністю припинити експорт безпілотників до рф не вийшло. Представники компанії запевняли, що не можуть знайти жодних записів про будь-які прямі продажі в росію із 16 квітня 2022 року. Також обіцяли розслідувати, як інші фірми могли постачати їхню продукцію в рф.
У Мінторгівлі Китаю заявили, що після "кризи в Україні" деякі китайські виробники цивільних безпілотників добровільно призупинили свою діяльність у зонах конфліктів. У КНР також звинуватили Сполучені Штати та західні ЗМІ в поширенні "неправдивої інформації" про китайський експорт безпілотників.
Попри це, там заявили, що ризик переобладнання цивільних дронів із високими специфікаціями та характеристиками для військового використання "постійно зростає".
"Скромне розширення Китаєм масштабів контролю безпілотників цього разу є важливим заходом для демонстрації нашої позиції як відповідальної великої країни, для реалізації глобальних ініціатив у сфері безпеки та підтримки миру в усьому світі", — сказав речник міністерства.
Як повідомляла Рубрика, китайські компанії продовжують постачати російській федерації нелетальне озброєння. Цього року країна-агресор імпортувала з Китаю дрони на суму понад 100 мільйонів доларів, це в 30 разів більше, ніж Україна.
Окрім того, Рубрика інформувала, що з серпня 2023 року очікується суттєве підвищення ставок на міжнародні морські перевезення. Цей фактор відчутно вплине на загальну вартість доставлення вантажів з Китаю та інших країн до українських міст.
На полях Національної обʼєднуючої платформи "Пліч-о-пліч: згуртовані громади" начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов… Читати більше
КНДР упродовж найближчих місяців надішле підкріплення північнокорейським військовим, які вже воюють на стороні росії проти… Читати більше
Співробітники ДБР у взаємодії із СБУ виявили нові факти у справі про прорив кордону на… Читати більше
Партнери України обговорюватимуть гарантії безпеки для неї, серед яких – збереження сильної армії, яку оснащують,… Читати більше
Через теплу погоду цьогоріч в горах Буковини ведмеді відмовилися від зимової сплячки. Лісівники зафільмували одного… Читати більше
В Україні минулого тижня, з 13 до 19 січня, на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіли… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.