fbpx
Сьогодні
09:18 31 Лип 2023

Китай і Грузія заявили про встановлення стратегічного партнерства

Китай і Грузія у понеділок виступили зі спільною заявою про встановлення між ними стратегічного партнерства, одного з найвищих рівнів міждержавних відносин.

Текст спільної заяви двох країн публікує Xinhua.

У документі зазначається, що домовленості про стратегічне партнерство досягнуто під час шестиденного візиту прем'єр-міністра Грузії Іраклія Гарібашвілі до КНР, який завершиться 1 серпня.

Відповідно до заяви, Китай і Грузія посилять взаємодію в політичній, економічній і культурно-гуманітарній сферах, а також тісніше координуватимуть свої дії в міжнародних справах.

На початку заяви обидві сторони підтвердили свою повагу до суверенітету, незалежності та територіальної цілісності всіх країн. При цьому Грузія заявила про тверде дотримання нею принципу одного Китаю, а от згадка чи натяк про підтримку китайською стороною територіальної цілісності Грузії, п'ята частина якої від 2008 року окупована Росією, відсутня.

Згідно з документом, Грузія підтримує китайський шлях модернізації і вважає, що Китай пропонує людству новий шлях розвитку, з огляду на що сторони висловили готовність обмінюватися досвідом у державному управлінні, посилити політичні консультації на високому рівні та розширювати зв'язки між центральними й місцевими органами влади та обмін досвідом між політичними групами і партіями.

В економічній сфері сторони привітали постійне зростання двосторонньої торгівлі впродовж останніх років та висловились за оптимізацію її структури, розширення видів продукції та збільшення експорту грузинських товарів і послуг до Китаю.

Грузинська сторона, серед іншого, засвідчила підтримку китайської ініціативи «Один пояс, один шлях», а в ході візиту Гарібашвілі було підписано кілька міжурядових документів, направлених на зміцнення двостороннього співробітництва у рамках цієї ініціативи.

Питання торгівлі, інвестицій, розвитку інфраструктури та інші економічні напрямки співпраці сторони домовились детально обговорити під час наступного засідання Китайсько-Грузинської комісії з торговельно-економічного співробітництва. При цьому китайська сторона пообіцяла вивчити можливість надання Грузії пільгових кредитів для реалізації соціальних та інфраструктурних проєктів.

Стосовно партнерства в міжнародних справах Грузія заявила про підтримку трьох китайських ініціатив глобального розвитку, глобальної безпеки та глобальної цивілізаційної ініціативи, а також готовність брати активну участь в їхній реалізації.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Деградація по грузинські, як за такий короткий проміжок часу з нації нібито "гордих горців", ким вони себе вважали, перетворилися на азійську устілку для тих же китайців, та їх "братів по розуму" москалопітеків, навіть знехтувавши власною незалежністю та втратами територій.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: