Важливі океанські течії Атлантики можуть перестати працювати вже у 2060 році, – дослідження

Вчені вважають, враховуючи кліматичний розрахунок, що може відбутися крах течій Атлантичного океану. Це може статися вже у середині цього століття, що спричинить чималі погодні зміни у різних регіонах планети.

Про це пише ScienceDaily.

Як зазначають у виданні, науковці вважають, що важливі океанські течії, які перерозподіляють тепло, холод та опади між тропіками та північними частинами Атлантики, можуть перестати працювати вже у 2060 році.

Це відбудеться за умови, якщо поточний рівень викидів парникових газів не зменшиться. Саме про це мова йде у розрахунках вчених Копенгагенського університету – і вони суперечать останньому звіту Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (ІРСС).

Нове дослідження провели у співпраці вчені з Інституту Нільса Бора та Департаменту математичних наук університету в Копенгагені. Вони дійшли висновку, що після зникнення течій на Європу очікує холодніше майбутнє.

Щоб отримати такі результати, вчені використали сучасні статистичні інструменти та дані про температуру океану за останні 150 років.

Таким чином вдалося з'ясувати, що океанська течія, відома як термогалінна циркуляція або Атлантична меридіональна обертальна циркуляція (АМОС) впаде з 95 % вірогідністю між 2025 і 2095 роком.

Найімовірніший сценарій – через 34 роки, у 2057 році.

Це спричинить потепління в тропіках і посилення штормів у регіоні Північної Атлантики.

"Зникнення течії може мати дуже серйозні наслідки для клімату Землі, наприклад, змінивши спосіб розподілу тепла та опадів у всьому світі. Хоча похолодання в Європі може здатися менш серйозним, оскільки земна куля в цілому стає теплішою, а хвилі спеки виникають частіше. Це зникнення сприятиме посиленню потепління в тропіках, де підвищення температури вже спричинило складні умови життя", – каже професор Пітер Дітлевсен з Інституту Нільса Бора.

Він також зазначив, що цей результат підкреслює необхідність скорочення глобальних викидів парникових газів.

Нові розрахунки опубліковані в науковому журналі Nature Communications. Вони базуються на ранніх попереджувальних сигналах, які видають океанські течії.

Раніше лунали попередження про них, але лише зараз вчені змогли передбачити ймовірну дату колапсу термогалінної циркуляції.

Як ми писали, за даними ООН, зміна клімату призвела цього літа до значних наслідків на чотирьох континентах, серед яких і Європа.

Свіжі дописи

  • Новини

Уперше за 2 роки частка промислових підприємств, що працюють на повну потужність, перевищила 15%, – опитування ІЕД 

У травні вперше за два роки відсоток українського промислового бізнесу, який працює на повну потужність,… Читати більше

Tuesday June 18th, 2024
  • Новини

“Girls Media Academy 1.0” допоможе дівчатам розвинути свої навички у сфері медіа, комунікацій та блогінгу

Відкрито реєстрацію на освітній проєкт для починаючих дівчат-медійниць "Girls Media Academy 1.0 / Академія медіа… Читати більше

Tuesday June 18th, 2024
  • Новини

У Верховній Раді пояснили, чи будуть запроваджуватися електронні повістки та скерування на ВЛК

В Україні не планують запроваджувати електронні повістки й законом не передбачаються електронні скерування на військово-лікарську… Читати більше

Tuesday June 18th, 2024
  • Новини

Президент підписав закон про збільшення виплат при ДТП: що відомо

Глава держави Володимир Зеленський підписав закон про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.… Читати більше

Tuesday June 18th, 2024
  • Новини

Франція за два роки підготує 26 українських військових пілотів на F-16, – ЗМІ

Повітряно-космічні сили Франції з березня тренують українських військових льотчиків. За два роки вони зобов’язалися сертифікувати… Читати більше

Tuesday June 18th, 2024
  • Новини

Війська рф могли захопити Новоалександрівку, це створює ризики, – розвідка Британії

Ймовірно, російські загарбники могли взяти під контроль село Новоолександрівка Донецької області. Це створює загрозу для… Читати більше

Tuesday June 18th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.