Важливі океанські течії Атлантики можуть перестати працювати вже у 2060 році, – дослідження

Вчені вважають, враховуючи кліматичний розрахунок, що може відбутися крах течій Атлантичного океану. Це може статися вже у середині цього століття, що спричинить чималі погодні зміни у різних регіонах планети.

Про це пише ScienceDaily.

Як зазначають у виданні, науковці вважають, що важливі океанські течії, які перерозподіляють тепло, холод та опади між тропіками та північними частинами Атлантики, можуть перестати працювати вже у 2060 році.

Це відбудеться за умови, якщо поточний рівень викидів парникових газів не зменшиться. Саме про це мова йде у розрахунках вчених Копенгагенського університету – і вони суперечать останньому звіту Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (ІРСС).

Нове дослідження провели у співпраці вчені з Інституту Нільса Бора та Департаменту математичних наук університету в Копенгагені. Вони дійшли висновку, що після зникнення течій на Європу очікує холодніше майбутнє.

Щоб отримати такі результати, вчені використали сучасні статистичні інструменти та дані про температуру океану за останні 150 років.

Таким чином вдалося з'ясувати, що океанська течія, відома як термогалінна циркуляція або Атлантична меридіональна обертальна циркуляція (АМОС) впаде з 95 % вірогідністю між 2025 і 2095 роком.

Найімовірніший сценарій – через 34 роки, у 2057 році.

Це спричинить потепління в тропіках і посилення штормів у регіоні Північної Атлантики.

"Зникнення течії може мати дуже серйозні наслідки для клімату Землі, наприклад, змінивши спосіб розподілу тепла та опадів у всьому світі. Хоча похолодання в Європі може здатися менш серйозним, оскільки земна куля в цілому стає теплішою, а хвилі спеки виникають частіше. Це зникнення сприятиме посиленню потепління в тропіках, де підвищення температури вже спричинило складні умови життя", – каже професор Пітер Дітлевсен з Інституту Нільса Бора.

Він також зазначив, що цей результат підкреслює необхідність скорочення глобальних викидів парникових газів.

Нові розрахунки опубліковані в науковому журналі Nature Communications. Вони базуються на ранніх попереджувальних сигналах, які видають океанські течії.

Раніше лунали попередження про них, але лише зараз вчені змогли передбачити ймовірну дату колапсу термогалінної циркуляції.

Як ми писали, за даними ООН, зміна клімату призвела цього літа до значних наслідків на чотирьох континентах, серед яких і Європа.

Свіжі дописи

  • Новини

Генштаб: кількість боєзіткнень зросла до 99, найгарячіше на Покровському напрямку та у Харківській області

Від початку дня ворог нарощує темпи наступальних та штурмових дій, шукає шляхи аби вклинитися в… Читати більше

Wednesday June 26th, 2024
  • Новини

Папа Римський зустрівся з родичами військовополонених бійців бригади “Азов”

Сьогодні, 26 червня, Папа Римський Франциск зустрічвся з родичами українських захисників бригади Азов, яких в Росії незаконно… Читати більше

Wednesday June 26th, 2024
  • Новини

Оновлена угода про вільну торгівлю з Канадою може бути корисною для залучення бізнесу до відновлення, –Шмигаль

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся з Міністеркою з питань розвитку експорту, міжнародної торгівлі та економічного… Читати більше

Wednesday June 26th, 2024
  • Новини

На матчі Україна-Бельгія українські вболівальники розгорнули банер із зображенням загиблого військового Назарія “Грінки” Гринцевича

Під час гри збірної України проти збірної Бельгії на “Євро-2024” фанати розгорнули банер із портретом загиблого військовослужбовця… Читати більше

Wednesday June 26th, 2024
  • Новини

ГУР здійснило масовану кібератаку на інтернет-провайдерів у Криму

Головне управління розвідки Міноборони здійснило масовану кібератаку на найбільших інтернет-провайдерів в тимчасово окупованому Криму. Окупаційна… Читати більше

Wednesday June 26th, 2024
  • Новини

Екоінспектори порахували збитки від знищення “Епіцентру” у Харкові 25 травня

За підрахунками екологів, руйнація будівлі гіпермаркету "Епіцентр" у Харкові 25 травня призвела до значного засмічення… Читати більше

Wednesday June 26th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.