Про це інформує Рубрика з посиланням на PBS NewsHour.
Україна продовжує страждати від смертоносних російських ракетних ударів, що призводять до жертв серед цивільного населення, знищення продовольчих запасів зерна для експорту та інфраструктурних обʼєктів.
Однак багато російських крилатих ракет не були б виготовлені та запущені без використання американських компонентів. Це доводить розслідування американської телепрограми PBS NewsHour проведене за підтримки Пулітцерівського центру.
Спеціальний кореспондент Саймон Островський прослідкував весь процес аналізу російської ракети Х-101: від ідентифікації уламків після збиття на Хмельниччині до аналізу компонентної бази в лабораторії:
"Якщо дивитись на зовнішній корпус блоку управління польотом цієї ракети, то бачимо російські написи і все виглядає як російський комп'ютер. Але якщо відкрити його і дивитись на материнські плати всередині, то видно, з чого насправді зроблені мізки цієї машини – тут повно американських компонентів", – відзначив Саймон Островський.
Експертиза уламків ракети Х-101 виявила мікрочіпи американського виробництва та інші критично важливі іноземні компоненти.
Лише в одному зразку озброєння було знайдено компоненти, виготовлені п'ятьма американськими компаніями. Найновіша деталь (мікрочіп Xilinx Spartan-6) випущена у 2020 році компанією AMD у Санта-Кларі, Каліфорнія.
Нині невідомо, як ці компоненти опинились у російського виробника зброї: чи були завезені контрабандою, чи росія використовує власні запаси. Водночас жодна з американських компаній не змогла або не захотіла пояснити, як РФ вдається зберігати доступ до їхніх технологій.
Наприклад, американський технологічний гігант Texas Instruments – один з провідних світових постачальників напівпровідників. Хоча компанія декларує, що має достатньо надійну систему комплаєнсу, однак саме їхні компоненти часто знаходять у багатьох видах технологічної зброї, що використовується росією. При цьому на щорічних зборах акціонерів компанії було відхилено пропозицію про внутрішню звітність щодо нецільового використання продукції. Компанія аргументує, що "повна простежуваність і запобігання нецільовому використанню продукції недосяжна".
Кожен обстріл ракетами Х-101 – це черговий воєнний злочин скоєний рф. Та наразі компанії, чиї технологічні компоненти роблять такі обстріли можливими, не несуть за це відповідальність.
Україна має вимагати посилення відповідальності тих компаній, чиї компоненти потрапляють на російські збройні платформи. Виробники мають відстежувати ланцюги постачання свого товару та шляхи обходу санкцій. Звісно, такі зміни можуть збільшити витрати і навантаження на деяких з виробників. Однак це єдиний спосіб запобігти зростанню жертв серед цивільного населення України від російських злочинних обстрілів.
Нагадаємо, нещодавно президент Володимир Зеленський ухвалив рішення Ради національної безпеки й оборони про санкції проти 18 компаній, пов'язаних з російськими олігархами Михайлом Фрідманом, Петром Авеном та Германом Ханом.
Також глава держави запровадив обмеження проти 190 фізичних та 290 юридичних осіб, серед яких грузинська авіакомпанія Georgian Airways.
А 26 липня президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає створення державного реєстру санкцій.
В Одесі протягом 2024 року провели капітальний ремонт у трьох багатоквартирних будинках, пошкоджених під час… Читати більше
15 січня Верховна Рада проголосувала за законопроєкти щодо продовження строку дії воєнного стану і мобілізації… Читати більше
У ніч на 15 січня російські загарбники масовано атакували Україну безпілотниками та ракетами різних типів. Сили… Читати більше
У самому центрі столиці на вулиці Хрещатик зайнялася електропідстанція. Надзвичайники приборкали вогонь. Про це пише Рубрика,… Читати більше
Однією з 40 найзахопливіших визнала британська редакція BBC книгу загиблої української письменниці Вікторії Амеліної та… Читати більше
15 січня російська федерація знову завдала масованого удару, ціллю якого стали енергетична та газова інфраструктура… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.