Це сталося під час засідання Ради безбар'єрності у Вінниці, інформує Рубрика.
Участь в опитуванні взяли понад 100 респондентів з 16 областей України.
Як повідомляла Рубрика, опитування проводилось у період з 19 до 24 липня цього року. Як наголосила Дар'я Сидоренко, найбільше занепокоєння викликає недоступність укриттів.
"Критична більшість учасників опитування оцінили доступність розташованих поблизу дому укриттів та бомбосховищ на 1 бал – тобто є абсолютно незадоволеними їх доступністю. Майже 87% опитаних зазначили, що відсутня допомога для людей, які мають опорно-рухові травми потрапити до укриттів. Відтак, ми просимо Раду безбар'єрності рекомендувати представникам місцевих органів влади запровадити практику супроводу, допомоги при вході для людей з інвалідністю за їх запитом відповідальними за відкриття укриттів. Додатково варто надати рекомендації, як це робити правильно. Ми також просимо рекомендувати місцевому самоврядування провести інспекції укриттів не тільки на предмет їх робочого стану, а і на предмет доступності", – наголосила Дар'я Сидоренко.
Окрім того, викликає занепокоєння і аспект включеності питань доступності до планів відновлення громад. Абсолютна більшість респондентів не знають про наявність у своїй громаді документів, що регулюють міську політику щодо доступності, серед них 24 респонденти впевнені, що таких документів немає.
"Наразі більшість респондентів не стикнулись з будь-якою формою проведення консультацій щодо врахування потреб людей з інвалідністю. 39 респондентів впевнені, що таких консультацій не проводилось у їхній громаді. Тому ми просимо надати рекомендації для органів місцевого самоврядування щодо кроків включення питань доступності, а також рекомендувати включити вимоги доступності як індикатори оцінювання виконання завдань, проведення заходів та реалізації проєктів регіонального (місцевого) розвитку", – поділилась виконавча директорка "Ліги Сильних" Дар'я Сидоренко.
Довідка
Виконавча директорка "Ліги сильних" Дар'я Сидоренко увійшла до Ради безбар'єрності у лютому 2023 року. Рада безбар'єрності є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України, що утворений з метою створення безбар'єрного простору.
Раніше повідомлялось, що із проханням забезпечити інклюзивну відбудову України представники десяти громадських організацій звернулися до центральних та місцевих органів влади, а також представників місцевого самоврядування.
Наразі п'ять автошкіл, адаптованих до потреб людей з інвалідністю відкрили в Україні.
Окрім того, рубрика повідомляла, що уряд ухвалив постанову, що зобов'язує держоргани зробити всі сайти доступними відповідно до міжнародних стандартів. Тобто контент на інформаційних ресурсах стане доступніший для людей з порушеннями зору, слуху чи моторики.
Уряд змінив умови, за яких підприємства можуть бронювати працівників від мобілізації. А з 1 грудня… Читати більше
У 2025 році видатки на ветеранську політику пропонується встановити на рівні 10,7 млрд гривень. Як… Читати більше
У Чернігівській області помітили російський триколор, який встановлений неподалік кордону на зруйнованому мосту через річку… Читати більше
На фронті російські війська взяли за тактику переодягатися у форму Збройних сил України. Проте українські… Читати більше
Існує безліч причин, через які жінки обирають змішане вигодовування. Коли воно необхідне, як його правильно… Читати більше
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації Збройних сил України бронеавтомобіль підвищеної прохідності "Зубр", який… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.