Прогноз погоди на вихідні 29–30 липня: дощі на заході, спека на півдні та пилок полину по всій Україні

За даними Sinoptik.ua, погода на вихідних у різних регіонах України відрізнятиметься, але загалом показники по країні очікуються традиційні для кінця липня.

Погода у суботу 29 липня

У суботу сильні дощі з грозами пройдуть у всіх західних та північних областях, а також на Луганщині, тому завчасно скорегуйте плани на день.

У центральних регіонах, на сході та півдні країни опадів не передбачається — день буде хмарним із проясненнями. Температура повітря в більшості областей становитиме +24…+26 °С, у Луганській, Донецькій, Сумській та Волинській областях — +22…+24 °С, на півдні та в Запорізькій області — +31…+33 °С.

Погода в неділю 30 липня

У неділю короткочасні дощі очікуються лише у західних регіонах, Вінницькій та Житомирській областях. На решті території — мінлива хмарність без опадів та липнева спека, тому вихідний можна провести і на відкритому повітрі, біля водойми або в міському тінистому парку, і в ресторані чи кінотеатрі з кондиціонерами.

На заході країни термометри покажуть +23…+26 °С, на сході, півночі та в центрі — +27…+29 °С, на півдні — до +33 °С. У таку спеку лікарі радять багато пити звичайної чи мінеральної негазованої води (щоб відновити втрату солей) та до мінімуму скоротити фізичну активність з 16:00 до 18:00.

Погода в понеділок 31 липня

Останній липневий понеділок у багатьох регіонах також не обійдеться без опадів. Так, дощі з грозами пройдуть у всіх західних, північних і центральних областях України. На півдні та сході погода на початку тижня буде переважно ясною, з невеликою хмарністю. Температура повітря на заході становитиме +23…+25 °С, на півночі та в центрі — +25…+28 °С, на півдні та сході — +29…+31 °С.

Календар алергіка: цвіте полин

По всій Україні спостерігається цвітіння полину. Щоб зменшити алергонавантаження на організм, у цей період до мінімуму зменште споживання меду, цитрусових, моркви, петрушки та селери. Не забувайте, що найкращий час для прогулянки при алергії на пилок рослин — під час або відразу після дощу.

Народні прикмети та вірування

На Афіногена, 29 липня, слов'яни традиційно «дізнавались» про погоду на осінь і зиму. Так, дощі та північний вітер обіцяли швидке похолодання, а роса до обіду — тривалу спеку аж до жовтня.

Якщо на Марини, 30 липня, йшов дощ, зима мала бути морозною, з хуртовинами. А якщо день був ясним і спекотним, то й на зиму чекали малосніжну і теплу.

Свіжі дописи

  • Новини

Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”

Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Зимова єПідтримка: у Мінекономіки роз’яснили, як отримати 1 000 гривень від держави

Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У ЗСУ спростували інформацію про ймовірну присутність північнокорейських військових на Харківщині

Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У трьох районах Києва не працює сигнал повітряної тривоги: у чому причина?

В окремих частинах Святошинського, Шевченківського та Соломʼянського районів Києва тимчасово не працюватиме система оповіщення населення… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Легендарний “Щедрик” українського композитора Леонтовича прозвучав у святковій рекламі Chanel

Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства українського композитора Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Львівська бібліотека зібрала понад 350 дитячих малюнків та листівок для військових на передовій

Нещодавно у Львівській муніципальній бібліотеці провели збір листівок, малюнків та оберегів для захисників та захисниць.… Читати більше

Friday November 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.