fbpx
Сьогодні
Відео 17:59 28 Лип 2023

Африканці, які приїхали до рф на саміт, закликають відновити "зернову угоду"

Африканський Союз закликає негайно відновити угоду за посередництва Організації Об'єднаних Націй, яка дозволяє Україні експортувати мільйони тонн зерна. російська федерація зірвала Чорноморську зернову ініціативу, вийшовши з неї в односторонньому порядку.

Про це пишуть Politico та African News.

Президент росії володимир путін зібрав дводенний саміт з африканськими лідерами у Санкт-Петербурзі, де пообіцяв замінити українське зерно, поставити Буркіна-Фасо, Зімбабве, Малі, Сомалі, ЦАР та Еритреї по 25-50 тисяч тонн зерна та забезпечити безплатну доставку.

путін заявив про труднощі підтримки постачання через "незаконні санкції", які "серйозно перешкоджають постачанню російського продовольства, ускладнюють транспортування, логістику, страхування та банківські платежі".

Делегати багатьох африканських країн закликали до ефективної угоди щодо постачання зерна.

Голова Африканського Союзу та президент Союзу Коморських Островів Азалі Ассумані сказав:

"Угода [про постачання зерна] має бути можливою, аби спробувати врятувати тисячі людей, які залежать від цього імпорту".

Він наголосив, що економічна та продовольча безпека Африки опиниться під найбільшим ризиком, оскільки континент уже сильно постраждав від шокових цін на продовольство, спричинених перебоями в його постачанні.

"Тому ми закликаємо зацікавлені сторони знайти спільну мову, щоб дозволити відновити роботу, забезпечити зерно з України та росії на наш континент", — сказав Ассумані.

Голова комісії Африканського Союзу Мусса Факі Махамат заявив, що Чорноморська зернова ініціатива "має працювати на благо всіх країн світу, особливо африканських".

На відміну від першого російсько-африканського саміту у 2019 році, коли на зустріч до путіна приїхали делегації 45 країн, цього разу згодилися приїхати лише 17. Речник путіна дмитро пєсков пояснив це тим, що африканські держави зазнали "безпрецедентного тиску з боку країн Заходу, які намагалися перешкодити саміту".

Вихід рф з "зернової угоди"

17 липня у Кремлі відмовилися від продовження "зернової угоди". Прессекретар російського диктатора Дмитро Пєсков заявив, що домовленості щодо "зернової ініціативи" фактично припинені.

Після цього президент України Володимир Зеленський запропонував Туреччині та ООН продовжити "зернову ініціативу" у тристоронньому форматі. Держава розглядає можливість транспортування продовольства через територіальні води Румунії та Болгарії.

19 липня, Міністерство оборони рф пригрозило, що будь-які країни, під прапорами яких судна направлять до українських портів, вважатимуться залученими до війни.

Водночас російський диктатор володимир путін заявив, що росія відновить свою участь у "зерновій угоді" лише у випадку, якщо Захід виконає низку вимог.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: