Закон про створення Державного реєстру санкцій підписано Зеленським: у чому рішення
Глава держави Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає створення державного реєстру санкцій.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на народного депутата Ярослава Железняка в Telegram.
У чому проблема?
Нагадаємо, Україна з початку війни з росією вже запровадила низку санкцій проти фізичних та юридичних осіб з країни-агресора і не тільки. Обмеження вводять проти компаній та людей, які причетні до агресії проти України.
Загалом за час повномасштабного вторгнення рф в Україну рішеннями Ради національної безпеки і оборони України санкції застосовані до 11 072 осіб.
Яке рішення?
"В Україні з'явиться державний реєстр санкцій", – повідомив нардеп Ярослав Железняк.
За його словами, президент Володимир Зеленський підписав закон №8392, який передбачає створення Державного реєстру санкцій. Закон був ухвалений Верховною Радою України 13 липня і підписаний президентом Зеленським 26 липня.
Як це працює?
Передбачається, що інформація про всіх фізичних та юридичних осіб, щодо яких запровадили санкції, стане публічною. Реєстр вестиме Рада національної безпеки і оборони України.
Відповідно до закону, внесення до Державного реєстру санкцій інформації про застосування, скасування або зміни в санкціях здійснюється невідкладно, але не пізніше дня, що настає за днем оприлюднення указу Президента України про набрання чинності відповідним рішенням Ради національної безпеки і оборони.
- підстави для застосування, зміни або скасування санкцій;
- перелік санкцій, які запровадили або скасували;
- перелік підсанкційних осіб і відомості для їхньої ідентифікації: для компанії, організації – назва, місцезнаходження, держава реєстрації, реєстраційний (ідентифікаційний) номер / податковий номер; для людини – імʼя, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або ідентифікаційний номер, громадянство та інші дані.
Новий закон спрямований на вдосконалення порядку стягнення активів фізичних та юридичних осіб у дохід держави та на забезпечення належного розгляду Вищим антикорупційним судом справ щодо застосування санкцій.
Нагадаємо, нещодавно президент Володимир Зеленський ухвалив рішення Ради національної безпеки й оборони про санкції проти 18 компаній, пов'язаних з російськими олігархами Михайлом Фрідманом, Петром Авеном та Германом Ханом.
Також глава держави запровадив обмеження проти 190 фізичних та 290 юридичних осіб, серед яких грузинська авіакомпанія Georgian Airways.