Про це мова йде на сторінці Спілки.
Як пояснює команда популяризаторів голден елю, визнання цього пива окремим стилем є важливою для спільноти пивоварів і поціновувачів пива.Адже довідники переглядають досить рідко, а до нових стилів ставляться скептично.
"Це цілком зрозуміло в сьогоднішньому світі, швидкому на появу трендів і так само швидке їх зникнення", – коментує команда.
Окрім того, популяризатори українського пива додають, що це "великий крок не лише для українського голден елю, але й для українського пивоваріння" загалом.
Популяризувати голден ель "група ініціативних пивних ентузіастів", пивоварів і представників галузі почала в другій половині 2021 року. Рецепт елю створили в Україні та з 2009 року почали поширювати на ринку.
Щоб виокремити й описати цей стиль, порівнювали рецепти українських пивоварів і проводили дегустації. Смак голден елю описують як "досить міцний, але водночас округлий і повнотілий, з виразним солодкуватим післясмаком і легкою ноткою коріандру".
Український голден ель уже варили в США, Великій Британії, Шотландії, Данії, Польщі, Ірландії, Канаді, також планують варити у Швейцарії.
Його вже не вперше розливають у пивоварні Crusader у Каліфорнії й Midwest Coast Brewing в Іллінойсі через популярність сорту. А також у пивоварні Andes Brewing Co, що в Еквадорі.
"Звісно, це не ЮНЕСКО й не борщ, але що більше українського у світі, то краще", коментує команда, яка займається популяризацією голден елю.
Там кажуть, що це "тільки початок" і планують переконати укладачів "інших авторитетних довідників", що стиль голден ель не "одноденний", а "має свій характер у 14-річну історію".
Окрім того, голден ель отримав власну категорію в спеціалізованому пивному застосунку Untappd і став гостьовою категорією на конкурсі U.S. Open Beer Championship 2022.
Зазначимо, що Довідник Європейської спілки споживачів пив має на меті познайомити з різноманіттям пива Європи та світу.
Як повідомляли, третина українців вживає пиво щомісяця. Під час дослідження маркетингова агенція Grape та команда Durnev Sales опитали майже 7,5 тисячі людей щодо їхніх вподобань. Зокрема: бренди, смаки й інші фактори, що впливають на вибір напою.
Щотижня пиво вживають 30% опитаних, ще 26% роблять це декілька разів на тиждень.
Варіант "не вживаю пиво" обрали 4% опитаних. Також у маркетинговій агенції відзначили, що серед тих, хто не вживає, досить популярні аргументи:
Нагадаємо, що пивоварня Ant Brew з фінського міста Лахті випустить пиво, зварене з додаванням гусячого посліду.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.