Дослідження: в житлових мікрорайонах України погана доступність для людей з інвалідністю
У чотирьох житлових мікрорайонах Києва, Запоріжжя, Луцька й Житомира журналісти видання "Тексти" провели дослідження на предмет доступності міського простору для людей, які пересуваються на колісних кріслах.
В усіх чотирьох містах недоступними виявилися більшість входів у житлові будинки та до закладів.
"Чому саме мікрорайони? Бо більшість мешканців міст живе саме в подібних районах, а не в центрі. Чому саме ці міста? Ми намагалися взяти міста з різних куточків країни. Також врахували, що в Житомирі, наприклад, є багато військових частин, а отже, живе багато військових", – кажуть автори дослідження.
Згідно результатів дослідження, у Києві на мікрорайоні "Лісовий" недоступні:
- 82% входів у будинки,
- 72% входів у заклади,
- 25% доріг.
Серед проблем, що роблять простір неінклюзивним:
- недоступні входи в заклади через високі сходи і ненормативні пандуси,
- погана якість дорожнього покриття,
- високі бордюри,
- відсутність з'їздів.
За основу методології брали Альбом безбарєрних рішень — практичний посібник, який рекомендує й на прикладах ілюструє, як міське середовище може бути дружнім до різних користувачів.
У кожному з чотирьох міст журналісти залучали людей, які обійшли обрані житлові масиви й оцінили їхню доступність за визначеними параметрами. Детальніше про методологію тут.
Українці проходили опитування про безбарʼєрність під час війни.
Спілка "Ліга сильних" оцінювала доступність сервісів у громадах, щоб інтегрувати найкращі практики під час відбудови України.
Опитування складалося з двох блоків: доступності тротуарів, скверів, територій багатоповерхівок і бомбосховищ уже зараз, а також принципів інклюзивності в проєктах відбудови.
Запрошували взяти участь представників громадських організацій, благодійних фондів, активістів, людей з інвалідністю, військових і ветеранів, а також небайдужих до теми безбарʼєрності.
Результати опитування обіцяють презентувати на найближчому засіданні Ради безбарʼєрності. Це тимчасовий дорадчий орган Кабміну, який утворили для поліпшення безбарʼєрності в країні.
На порталі "Дія" запустили розділ про безбарʼєрність. Там обʼєднали всю необхідну інформацію для ВПО, людей з інвалідністю, батьків, літніх людей й українців, які шукають роботу.
Раніше повідомлялось, що із проханням забезпечити інклюзивну відбудову України представники десяти громадських організацій звернулися до центральних та місцевих органів влади, а також представників місцевого самоврядування.
Нагадаємо, наразі п'ять автошкіл, адаптованих до потреб людей з інвалідністю відкрили в Україні.