fbpx
Сьогодні
16:43 26 Лип 2023

У НАТО спростували міфи про Альянс, які розповсюджують рф та Китай

Фото: GETTY IMAGES

Північноатлантичний альянс все частіше стає мішенню для дезінформації з боку росії та Китаю.

Про це в Укрінформі сказала керівник проєктів з росії та країн-партнерів Східної Європи Управління громадської дипломатії штаб-квартири НАТО Беата Патасова.

"НАТО все частіше стає мішенню дезінформації з боку росії та Китаю. Після того, як росія розпочала повномасштабну війну проти України, російські офіційні особи почали обвинувачувати альянс у низці загроз та агресивних діях", – сказала вона.

За словами Патасової, найбільший міф, який поширюється рф з початку існування НАТО, нібито альянс — "агресивний блок, який несе загрозу для росії".

"Насправді НАТО – оборонний альянс, наша мета – захищати союзників. Ми не прагнемо до конфронтації з росією чи з кимось іншим. Не НАТО вторглося в Україну, в Грузію, це зробила росія. Ми не можемо ігнорувати, що росія порушує міжнародні правила, підриває стабільність та безпеку. Тому НАТО більше не може вважати рф своїм партнером. Наразі росія є прямою загрозою безпеки союзникам, миру і стабільності у всьому регіоні та світі", – зазначила вона.

Наступний міф, за її словами, що "рф воює проти НАТО в Україні".

"Цей наратив використовується, щоб пояснити російському населенню, чому росія вже понад 1,5 року воює в Україні попри те, що вони обіцяли "захопити всю країну за кілька тижнів". Насправді НАТО допомагає координувати запити України про допомогу і підтримувати союзників у доставці допомоги", – сказала вона.

Наступний міф — нібито обіцянка НАТО не розширюватися після завершення Холодної війни.

"Такої обіцянки ніколи не було, рішення про членство в НАТО ухвалюється на основі консенсусу всіх союзників", – наголосила Патасова.

Вона також зауважила, що російські та китайські ЗМІ використовували саміт НАТО у Вільнюсі для просування антинатівських наративів.

"Це меседжі на кшталт того, що Фінляндія та Швеція — нібито васали США. Насправді недавній вступ Фінляндії та швидкий майбутній вступ Швеції зроблять НАТО сильнішим, а Європу безпечнішою. Рішення ухвалюються на основі консенсусу, тут немає жодних васалів", – наголосила спікерка.

Як повідомлялося, під час саміту НАТО, що відбувся у Вільнюсі 11-12 липня, кіберзлочинці змогли отримати доступ до деяких секретних даних щодо організації саміту. Це, зокрема, інформація про людей, які відповідали за охорону, а також маршрути переміщення делегацій.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: