Землю накриває пекельна спека: вчені розповіли про рішення, які захистять улюбленців

Останні кілька місяців вчені раз у раз фіксують все нові й нові температурні рекорди, які обрушуються на нашу планету. А деякі дослідники навіть вважають, що липень цього року може стати найспекотнішим за всю історію спостережень.

Про це пише IFLScience, інформує Рубрика.

У чому проблема?

Спека негативно впливає не тільки на здоров'я людини, а й усього живого на Землі: від комах, тварин на суходолі й до китів і коралів у морі.

Яке рішення?

У новому дослідженні вчені зосередилися на вивченні того, як нам захистити своїх вихованців від надзвичайно спекотної погоди.

Я це працює?

Якщо йдеться про тварин, яких утримують у клітці чи загоні, вам слід подумати над тим, щоб перемістити їх з палючого сонця або хоча б спорудити навіс, який допоможе захиститися від прямих сонячних променів.

Крім того, вчені попереджають, що в особливій зоні ризику перебувають кішки, які самостійно гуляють по двору. Річ у тім, що вони можуть забратися в теплиці або сараї. Якщо тварини опиняться замкненими у них, це може призвести до теплового удару, а тому слід перевіряти подібні місця, перш ніж закривати їх на замок.

Дослідники зазначають, що для домашніх котів і собак, які проводять багато часу на вулиці, не зайвим буде спорудити тінисті місця, де вони могли б лежати й ховатися від спеки. Крім того, слід переконатися, що в улюбленців є доступ до прісної води, щоб уникнути зневоднення. Також дослідники радять замислитися над тим, щоб спорудити певні місця, де тварини могли б лежати або бавитися у воді — це дасть їм змогу зберегти прохолоду.

Дослідники зазначають, що існує ще кілька способів, які допоможуть домашнім улюбленцям впоратися зі спекою, зокрема:

  • наявність прохолодних поверхонь;
  • заморожені частування;
  • вентилятори та кондиціонери.

Вчені попереджають, що в особливо спекотні дні у собак істотно підвищується ризик теплового удару під час прогулянок на вулиці в спеку.

Ветеринари радять у найспекотніші дні звести рівень активності до мінімуму і виводити собак на прогулянку тільки в більш прохолодну пору дня. Дослідники зазначають, що найбезпечнішим часом для прогулянок із собаками є ранній ранок, але навіть у цей час ветеринари радять обирати тінисті маршрути з доступом до води.

Дослідники зазначають, що тренування і годівниці-головоломки можуть стати чудовим способом, щоб зайняти собак, коли надворі надто спекотно і виходити на вулицю не видається безпечним. На жаль. Сумна статистика свідчить про те, що більш ніж половина собак, доставлених до ветеринара з важким тепловим ударом, помирають.

Також важливо пам'ятати, що будь-який улюбленець ризикує отримати тепловий удар, якщо залишити його замкненим у машині, а тому вчені категорично не рекомендують залишати собак і котів в автомобілі, навіть на короткий термін. Дослідники зазначають, що літні тварини й вихованці із зайвою вагою схильні до вищого ризику, проте загалом будь-яка тварина може захворіти.

Крім того, вчені виявили, що тварини з плоскою мордою, зокрема французькі бульдоги, плоскоморді кішки та кролики, схильні до підвищеного ризику теплового удару.

За словами старшої викладачки біології тварин Ноттінгемського Трентського університету Енн Картер, якщо у вашого улюбленця з'являються ознаки теплового удару, ветеринари радять почати лікування якнайшвидше — вчасно надана допомога відіграє ключове значення в порятунку улюбленця.

Симптоми теплового удару в улюбленця:

  • важке дихання;
  • втома (хитання при ходьбі та нестачі енергії);
  • діарея;
  • блювота;
  • напади;
  • колапс;
  • втрата свідомості.

Ветеринари наполягають, що важливо лікувати тепловий удар на ранніх стадіях, коли улюбленці важко дихають або відчувають нестачу енергії, тому що в більш запущеній формі підвищується ризик летального результату. Дослідники зазначають, що насамперед необхідно знизити температуру тіла вихованця, для цього можна помістити його в тінь, на прохолодну поверхню або в прохолодну воду.

Не варто накривати вихованця чим-небудь, зокрема мокрим рушником. Після цих перших кроків слід негайно звернутися по допомогу до ветеринара.

Нагадаємо у МОЗ надали рекомендації, як правильно поводитись із домашніми тваринами у разі радіаційної аварії.

Також ми писали, що у пари різних видів ведмедів, а також для родини папуг жако у Київському зоопарку оновили вольєри.

Свіжі дописи

  • Новини

росіяни заходять колонами, палимо їх разом з десантом, – військові розповіли про бої біля Курахового

Війська росії біля Курахового Донецької області атакують Збройні сили України колонами техніки. Українські воїни спалюють… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

В одному з районів Київщини впали уламки безпілотника, є пошкодження

У Київській області під час нічної атаки працювали сили протиповітряної оборони (ППО). В одному з… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Повернення всіх полонених і депортованих українців: у Монреалі учасники Міністерської конференції з людського виміру Формули миру схвалили Спільне комюніке

У Монреалі відбулась Міністерська конференція з людського виміру Формули миру, учасники якої схвалили Спільне комюніке.… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Генштаб: російські війська минулої доби найбільш атакували на Курахівському напрямку

На фронті упродовж минулої доби відбулося 170 бойових зіткнень. Найбільша кількість боєзіткнень зафіксована на Курахівському… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Сили ППО збили більш ніж половину дронів та ракету Х-59/69

Цієї ночі, 1 листопада, російські війська завдали комбінованого удару по Україні ракетами та донами. ППО… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

На Одещині війська рф вдарили по пожежній частині: в Харкові також було чути вибух

російська армія пізно ввечері 31 жовтня вдарила по будівлі пожежної частини в Одеській області. Постраждали… Читати більше

Friday November 1st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.