Землю накриває пекельна спека: вчені розповіли про рішення, які захистять улюбленців

Останні кілька місяців вчені раз у раз фіксують все нові й нові температурні рекорди, які обрушуються на нашу планету. А деякі дослідники навіть вважають, що липень цього року може стати найспекотнішим за всю історію спостережень.

Про це пише IFLScience, інформує Рубрика.

У чому проблема?

Спека негативно впливає не тільки на здоров'я людини, а й усього живого на Землі: від комах, тварин на суходолі й до китів і коралів у морі.

Яке рішення?

У новому дослідженні вчені зосередилися на вивченні того, як нам захистити своїх вихованців від надзвичайно спекотної погоди.

Я це працює?

Якщо йдеться про тварин, яких утримують у клітці чи загоні, вам слід подумати над тим, щоб перемістити їх з палючого сонця або хоча б спорудити навіс, який допоможе захиститися від прямих сонячних променів.

Крім того, вчені попереджають, що в особливій зоні ризику перебувають кішки, які самостійно гуляють по двору. Річ у тім, що вони можуть забратися в теплиці або сараї. Якщо тварини опиняться замкненими у них, це може призвести до теплового удару, а тому слід перевіряти подібні місця, перш ніж закривати їх на замок.

Дослідники зазначають, що для домашніх котів і собак, які проводять багато часу на вулиці, не зайвим буде спорудити тінисті місця, де вони могли б лежати й ховатися від спеки. Крім того, слід переконатися, що в улюбленців є доступ до прісної води, щоб уникнути зневоднення. Також дослідники радять замислитися над тим, щоб спорудити певні місця, де тварини могли б лежати або бавитися у воді — це дасть їм змогу зберегти прохолоду.

Дослідники зазначають, що існує ще кілька способів, які допоможуть домашнім улюбленцям впоратися зі спекою, зокрема:

  • наявність прохолодних поверхонь;
  • заморожені частування;
  • вентилятори та кондиціонери.

Вчені попереджають, що в особливо спекотні дні у собак істотно підвищується ризик теплового удару під час прогулянок на вулиці в спеку.

Ветеринари радять у найспекотніші дні звести рівень активності до мінімуму і виводити собак на прогулянку тільки в більш прохолодну пору дня. Дослідники зазначають, що найбезпечнішим часом для прогулянок із собаками є ранній ранок, але навіть у цей час ветеринари радять обирати тінисті маршрути з доступом до води.

Дослідники зазначають, що тренування і годівниці-головоломки можуть стати чудовим способом, щоб зайняти собак, коли надворі надто спекотно і виходити на вулицю не видається безпечним. На жаль. Сумна статистика свідчить про те, що більш ніж половина собак, доставлених до ветеринара з важким тепловим ударом, помирають.

Також важливо пам'ятати, що будь-який улюбленець ризикує отримати тепловий удар, якщо залишити його замкненим у машині, а тому вчені категорично не рекомендують залишати собак і котів в автомобілі, навіть на короткий термін. Дослідники зазначають, що літні тварини й вихованці із зайвою вагою схильні до вищого ризику, проте загалом будь-яка тварина може захворіти.

Крім того, вчені виявили, що тварини з плоскою мордою, зокрема французькі бульдоги, плоскоморді кішки та кролики, схильні до підвищеного ризику теплового удару.

За словами старшої викладачки біології тварин Ноттінгемського Трентського університету Енн Картер, якщо у вашого улюбленця з'являються ознаки теплового удару, ветеринари радять почати лікування якнайшвидше — вчасно надана допомога відіграє ключове значення в порятунку улюбленця.

Симптоми теплового удару в улюбленця:

  • важке дихання;
  • втома (хитання при ходьбі та нестачі енергії);
  • діарея;
  • блювота;
  • напади;
  • колапс;
  • втрата свідомості.

Ветеринари наполягають, що важливо лікувати тепловий удар на ранніх стадіях, коли улюбленці важко дихають або відчувають нестачу енергії, тому що в більш запущеній формі підвищується ризик летального результату. Дослідники зазначають, що насамперед необхідно знизити температуру тіла вихованця, для цього можна помістити його в тінь, на прохолодну поверхню або в прохолодну воду.

Не варто накривати вихованця чим-небудь, зокрема мокрим рушником. Після цих перших кроків слід негайно звернутися по допомогу до ветеринара.

Нагадаємо у МОЗ надали рекомендації, як правильно поводитись із домашніми тваринами у разі радіаційної аварії.

Також ми писали, що у пари різних видів ведмедів, а також для родини папуг жако у Київському зоопарку оновили вольєри.

Свіжі дописи

  • Новини

У Львові відкрили перший в Україні центр рекрутингу 38-ї окремої бригади морської піхоти

У Львові запрацював центр рекрутингу 38 окремої бригади морської піхоти 30 корпусу морської піхоти Військово-морських… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

У найближчі два роки в Україні буде впроваджено “Систему управління багатоквартирними будинками”: рішення Уряду

Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проекту щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

Ізраїль погодився на припинення вогню з “Хезболлою” у Лівані

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що уряд схвалить угоду про припинення вогню з ліванським угрупованням… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

Україна не заперечує щодо проведення ексгумацій жертв Волинської трагедії: Сікорський після зустрічі з Сибігою

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський провів переговори з українським колегою Андрієм Сибігою. Київ запевнив… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

У Великій Британії помер найстаріший чоловік у світі – 112-річний Джон Альфред Тіннісвуд

У Великій Британії в понеділок, 25 листопада, у віці 112 років помер найстаріший чоловік у… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

Канцлер Австрії запропонував Трампу свою країну як майданчик для мирних переговорів між Україною та рф

Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер запропонував обраному президенту США Дональду Трампу Австрію як місце для… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.