fbpx
Сьогодні
10:35 24 Лип 2023

Проєкт "Помічник ветерана" впровадять ще 5 областей: у чому рішення

English version here

Ще п'ять областей виявили бажання долучитися до експериментального проєкту щодо запровадження інституту помічника ветерана.

Про це Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій повідомляє у Телеграмі.

У чому проблема?

Україна після перемоги стане країною, в якій особливої уваги та турботи потребуватимуть щонайменше 1,5 мільйона наших співгромадян, які здобули досвіду бойових дій. Очевидно, що так само у фокусі спеціальної пріоритетної опіки держави перебуватимуть і члени сімей таких ветеранів та сімей загиблих воїнів, а це додатково – іще кілька мільйонів людей. Багато наших Захисників та Захисниць за час жорстокої війни втратили домівки, роботу, в них змінився стан фізичного й ментального здоров'я, у деяких аспектах вони стали зовсім іншими особистісно.

Тому на державному рівні, спираючись на вже існуючий у країні попит та відомий закордонний досвід, виникла потреба у започаткуванні й розбудові фактично нового сервісу (професії) з потужним соціальним функціоналом. У складі територіальних громад за ініціативи Мінветеранів запроваджується інститут помічника ветерана.

Яке рішення?

"У чотирьох областях — Вінницькій, Львівській, Миколаївській та Дніпропетровській — вже подано більше 200 заяв бажаючих долучитися до експериментального проєкту "Помічник ветерана"", – ідеться у повідомленні.

У Мінреінтеграції зазначили, що у цих областях створено комісії, які проводитимуть співбесіди з кандидатами у помічники ветеранів. Вже у серпні обраних учасників спрямують на навчання та згодом працевлаштування.

Ще пʼять областей — Закарпатська, Сумська, Київська, Полтавська та Харківська — виявили бажання долучитися до цього проєкту.

Як це працює?

На переконання віцепрем'єр-міністра ‒ міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук така ініціатива за успішної реалізації набуде загальнодержавного масштабування.

Зазначимо, заяву на участь у проєкті "Помічник ветерана" можна подати на платформі е-Ветеран.

Після успішного етапу конкурсного відбору кандидати на посади помічників ветерана проходитимуть спеціалізоване навчання. Надалі їх працевлаштують у Сервісному офісі у справах ветеранів в одній з областей, що беруть участь у пілотному проєкті Мінветеранів.

На час експериментального апробування запровадження у територіальних громадах офісів помічників ветерана, передбачене його трирівневе фінансування. Джерелами тут є державний та місцевий бюджети і партнери з розвитку. Наразі заробітна плата помічника буде в середньому 16 тисяч гривень. На цю мету кошти закладені в державному бюджеті (Міністерство у справах ветеранів).

Оплачуватимуть працю помічників ветерана відповідно наданих актів виконаних ними робіт (наданих послуг).

Помічник ветерана звітуватиме про свою роботу керівнику сервісного офісу, а він – до ОВА, у свою чергу обласні військова адміністрація інформуватиме Мініветеранів. Критеріями оцінки будуть кількісні та якісні показники щодо своєчасності, доступності, точності та відповідності наданих послуг потребам учасників експериментального проєкту.

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: