Про це повідомили в "Укренерго", пише Рубрика.
У чому проблема?
Як повідомляла Рубрика, з 16 березня 2022 року українська енергосистема працює синхронно з європейською континентальною мережею ENTSO-E і тепер є частиною європейського енергетичного простору.
А наприкінці червня 2022 року Україна почала експортувати електроенергію до Європи.
Проте через російські ракетні удари по енергетичній інфраструктурі українських регіонів, експорт електроенергії до Європейського Союзу був призупинений.
Яке рішення?
Згодом ситуація стабілізувалася, після чого сторони розпочали обговорення питання відновлення постачання електроенергії в Європу.
7 квітня міністр енергетики Герман Галущенко підписав розпорядчий документ, який дозволяє розпочати процес відновлення експорту електроенергії в умовах профіциту генеруючої потужності.
А вже на ранок 17 квітня, враховуючи, що енергосистема працює з резервом потужності, Україна здійснила експорт електроенергії до Польщі, Молдови та відсьогодні до Словаччини.
Як це працює?
Як зазначили в компанії, очікують, що це поновлення експорту електроенергії відбудеться вже 23 липня.
Зокрема:
"Зважаючи на війну та постійні ризики від обстрілів, доступ до міждержавних перетинів розподіляється лише на короткостроковий період на добових аукціонах.
Отже, після внесення необхідних змін до законодавства та узгодження Нацкомісією, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Україна має можливість розпочати експорт електроенергії до Словаччини", підкреслили в повідомленні.
Як пояснили енергетики, експорт здійснюватиметься лише в ті години доби, "коли в енергосистемі є надлишок виробленої електроенергії".
На кшталт, у ранкові та денні години – "коли виробництво сонячних електростанцій найбільше".
При цьому у вечірні години залишається необхідність імпорту. Річ у тім, що в цей час:
Чи можуть повернутися масштабні відключення світла
Водночас, попри стабільну ситуацію з енергозабезпеченням, українцям радять уже зараз готувати зарядні станції та генератори, закупити для них паливо тощо.
Причини:
"Україна споживатиме більше і може виникнути значно більший дефіцит, який не вдасться покрити імпортом. Коли імпорту не вистачить, систему доведеться балансувати відключеннями", пояснив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.
Втім, говорити про неминучість масових відключень поки що не можна. Як зазначили в уряді, "точно оцінити чи спрогнозувати, якою буде ситуація, зараз неможливо".
Своєю чергою, міністр енергетики України Герман Галущенко наголошував, що наступної зими Україна має бути готова до продовження ворожих атак на енергетичні об'єкти.
Окрім тогов "Укренерго" також закликають українців економно користуватися електроенергією. Насамперед з 16:00 до 23:00.
Зокрема:
Нагадаємо, що в Харківській міській клінічній багатопрофільній лікарні №17 встановили сонячну електростанцію з акумуляторами.
У суботу, 23 листопада, Міністерства закордонних справ та посадовці ЄС приєдналися до українського народу, щоб… Читати більше
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте нещодавно зустрівся з новообраним президентом США Дональдом Трампом у Палм-Біч,… Читати більше
Кабінет Міністрів змінив порядок бронювання військовозобов’язаних, також критерії та процедуру визначення критично важливих підприємств та… Читати більше
У Карпатах господарює зима. У високогір'ї спостерігається погіршення погодних умов: тут мороз і сильний вітер, а… Читати більше
На базі медичної установи Міністерства внутрішніх справ у Києві запрацював новий реабілітаційний центр RECOVERY. Це… Читати більше
У ніч на 23 листопада російські загарбники запустили по Сумській області безпілотники: силам протиповітряної оборони… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.