Студія Yakusha створила концепцію музейного комплексу художниці Примаченко: у чому рішення

Дизайнерка Вікторія Якуша з архітектурної студії Yakusha презентувала концепцію музейного комплексу Марії Примаченко під назвою "Шлях Марії". Її представили на виставці робіт художниці в Saatchi Gallery в Лондоні.

Про це ідеться у дописі студії Yakusha Design, інформує Рубрика.

У чому проблема?

В Іванкові Київської області у лютому 2022 року російські окупанти знищили місцевий історико-краєзнавчий музей, у якому зберігалася культурна спадщина Марії Приймаченко.

Яке рішення?

Архітектор і дизайнер Вікторія Якуша  представила концепцію Музейного комплексу Марії Примаченко в Saatchi Gallery.

Як це працює?

Музейний комплекс планується побудувати у селі Болотня Київської області. Саме там Марія Приймаченко провела своє життя.

"Марія — одна з моїх улюблених художниць, це жінка, яка створила свій всесвіт. Її потужні композиції рухаються, дихають, ростуть на наших очах і розкривають суть усього живого. Це мистецтво з величезною силою, мистецтво, яке ми маємо передати далі", – коментує Вікторія Якуша.

Це буде культурний простір, куди увійдуть музей та артрезиденція художниці. Кожен із залів-ротонд розповідатиме про певний період життя художниці.

Комплекс міститиме:

  • музей "Шлях Марії",
  • "Оранжерею",
  • "Дім митців",
  • кафе.

Окрім того, на території стоятиме окремий Будинок митців, а також передбачений житловий простір для гостей, які хочуть затриматися у світі Марії трохи довше.

Музей буде сформовано з ряду з 15 конусоподібних куполів, покритих текстурованою білою глиною, подібну до народної мазанки. Дизайн споруди буде хвилястої форми та нагадуватиме дику гриву тварини – поширений мотив у творчості Примаченко. У деяких залах розмістять двосторонні картини Марії.

В оранжереї будуть зібрані екзотичні рослини, які нагадують ті, що уявляла художниця.

А у домі митців художники, скульптори, гончарі, вишивальниці зможуть досліджувати роботу Марії.

З 17 липня по 31 серпня відвідувачі можуть познайомитись зі світом геніальної української художниці в Saatchi Gallery у Лондоні.

Марія Примаченко виросла на Поліссі, у мальовничому регіоні поблизу Києва. Не маючи формальної мистецької освіти, вона черпала натхнення з природи. Художниця все життя провела в рідному селі, але у своїй уяві вона створила цілий всесвіт. З моменту знищення російськими військами місцевого музею, в якому були представлені роботи Примаченко, побачити її картини можна лише на рідких виставках.

А в Будинку митців художники, скульптори, гончарі, вишивальниці зможуть досліджувати роботу художниці.

Довідка про художницю

Марія Примаченко своє життя вона створила понад 650 робіт, на яких зображені чарівні тварини, квіти та сюжети із сільського побуту.

Примаченко – лауреатка премії Тараса Шевченка, заслужена діячка мистецтв УРСР та народна художниця України.

Народилася Марія Приймаченко 1909 року в селі Болотня на Київщині, де й прожила все життя. Її батько був теслярем-віртуозом, перетворював дворові огорожі на стилізовані зображення; мати була майстринею-вишивальницею.

У семирічному віці Марія перехворіла на поліомієліт. Саме неможливість повноцінно працювати в полі із сім'єю подарувала дівчинці вільний час, який вона використала для малювання.

Перші малюнки Марії з'явилися на стінах її побіленої хати. Вони були виконані синюватим глеєм, який дівчинка випадково знайшла на річці. Робота художниця сподобалася односельцям, і вони стали просити її розмалювати і їхні хати.

1936 року на талановиту дівчину звернула увагу майстриня-ткаля і вишивальниця з Києва Тетяна Флору. Тоді Марію Приймаченко запросили до експериментальних майстерень при Київському музеї українського мистецтва.

Майже одразу роботи художниці відібрали на Українську республіканську виставку народного мистецтва, де її відзначили дипломом 1-го ступеня.

А 1937 року фантастичні птахи та звірі Марії потрапили на Першу міжнародну виставку в Парижі та були нагороджені золотою медаллю. Далі були виставки в Варшаві, Софії, Монреалі, Празі.

Разом із сином Примаченко завжди жила в скруті, все життя будували будинок на своєму подвір'ї, бо старий батьківський сильно занепав. Вона ніколи не брала грошей за картини, а лише дарувала їх.

Примітно, що, крім картин, Примаченко малювала ілюстрації до книг. Її малюнки можна знайти в творах "Ой коники-сиваші" (1968), "Товче баба мак" (1970), "Журавель" (1970), "Чорногуз приймає душ" (1971).
Марія Примаченко померла 1997 року в рідному селі.

Нагадаємо, музеєм видатної художниці Марії Примаченко, який російські агресори зруйнували в Іванкові, зараз можна прогулятися в 3D-турі.

Також Рубрика писала, що колажами з картинами Марії Примаченко розмальовують корпуси лікарні "Охматдит".

Свіжі дописи

  • Новини

Уникання називати росію агресором не змінює того, що вона ним є, – Сибіга

Глава Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга закликав подивитись на дії росії на тлі повідомлень… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Українські полярники над Антарктидою здійняли прапор “Азову”, здійснивши мрію захисниці Маріуполя

Поблизу станції "Академік Вернадський" на острові Галіндез українські дослідники здійняли прапор бригади Національної гвардії "Азов".… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Удар по Кривому Рогу: ворожа ракета зруйнувала храм УПЦ МП

У Кривому Розі внаслідок російської атаки балістикою ввечері 22 лютого був зруйнований храм УПЦ МП:… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

У Києві другий день поспіль погіршується стан якості повітря: на лівому березі показники забруднення “дуже високі”

У Києві вже другий день поспіль продовжує погіршуватися стан якості повітря: на лівому березі рівень… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

“Час закрутити гайки”: Британія оголосила про найбільший пакет санкцій проти рф

Про запровадження найбільшого пакета санкцій проти російської федерації оголосила Велика Британія: заходи спрямовані на посилення… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Зеленський відреагував на наймасованішу атаку російських безпілотників рф з початку великої війни

Напередодні третьої річниці повномасштабної війни російська федерація здійснила наймасштабнішу атаку на Україну, застосувавши рекордну кількість… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.