У Полтаві в модульне містечко заселилися вже перші 80 переселенців

У Полтаві відкрили модульне містечко для переселенців. У ньому проживає понад 80 людей. Із них 9 дітей, 10 людей з інвалідністю, 27 людей старшого віку. Мешканці містечка переїхали на Полтавщину з Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької та Дніпропетровської областей.

Відвідали модульне містечко Віцепрем'єр-міністр – Міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін і його заступник Олексій Бруслик, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, голова Правління Фонду міжнародної солідарності Рафал Дзєнцьоловський, координатор проєкту «Під безпечним дахом» Томаш Гжиб, народні депутати, представники найбільших міжнародних донорських організацій, які підтримують ВПО в області.

Ознайомилися з умовами побуту. Поспілкувалися з родинами, які через військову агресію росії втратили домівки чи змушені були покинути місце свого постійного проживання.

«Полтавщина є взірцевим регіоном у взаємодії з внутрішньо переміщеними особами. Я завжди збираю інформацію від людей. Вони телефонують на гарячу лінію, зустрічаємося в громадах, комунікуємо. За позитивними відгуками Полтавська область і полтавці – у трійці лідерів. Люди говорять, що дуже тепло й щиро приймають їх тут. Це допомагає їм інтегруватися та наближає перемогу, – зауважила Ірина Верещук. – Сьогодні ми відкриваємо вже модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб. Це приклад системного підходу, який дає результат: міжнародної співпраці, обласної, місцевої й центральної влад. Зі свого боку разом із колегами відпрацюємо питання, які можемо вирішити на урядовому рівні».

Як працює рішення?

Загальна кількість модулів – 240. Це шість будинків по 40 модульних блоків. Розраховане містечко загалом на 528 людей.

«Полтавщина стала затишним домом для вимушених переселенців. Ми прихистили найбільше людей, які рятувалися від війни. Понад 200 тисяч, які переїхали з інших регіонів, зареєструвалися в нашій області. Хоча насправді їх було набагато більше, – зауважив Дмитро Лунін. – Область створила всі умови, аби люди, які переїхали з фронтових територій, почувалися тут максимально комфортно. Сотні тисяч тонн гуманітарної допомоги, концерти, екскурсії, майстер-класи – все це доступно для наших переселенців. Ми розміщували переселенців у місцях компактного проживання. Переважно це заклади освіти. Для нас пріоритетні питання – забезпечення переселенців комфортним житлом, а дітей – якісною освітою в офлайн-форматі».

За словами Дмитра Луніна, завдяки британським та польським партнерам отримали модульне містечко як гуманітарну допомогу. Перед тим, як розпочати будівельні роботи, вивчали досвід інших регіонів, де вже є аналогічні містечка, аби мінімізувати якісь недоліки.

«Територія, де розміщене наше модульне містечко, огороджена, є окремий заїзд, парковка, охорона та відеоспостереження. Тут є все необхідне для комфортного проживання: меблі, техніка, кухня, санвузол. Безбар'єрний простір передбачає проживання людей з інвалідністю. Для родин із дітьми облаштували безпечні дитячі майданчики. Також є спортивний майданчик, альтанки для відпочинку, – розповів Дмитро Лунін. – Завдяки підтримці партнерів отримали потужні генератори, тому в разі повторних блекаутів містечко буде абсолютно автономним. Поруч розташовані магазини, зупинка громадського транспорту, в пішій доступності – школа та дитячий садок. Війна триває. І ми не зупиняємося на досягнутому, продовжуємо активно працювати у питанні забезпечення житлом переселенців».

Облаштування модульного містечка відбулося в межах проєкту «Під безпечним дахом», реалізацію якого забезпечено Фондом міжнародної солідарності Польщі за фінансової підтримки Уряду Великої Британії.

«Це модульне містечко є доказом польсько-британсько-української співпраці. Важливо пам'ятати, що саме в ній наша сила. Радує, що скоро воно прийме понад 500 осіб. Це вже друге містечко, побудоване від нашої фундації. Перше знаходиться у Львові, навколо нього активно розвиваються ініціативи суспільного значення. Сподіваюся, весь позитивний досвід стане в нагоді й для Полтави», – додав Рафал Дзєнцьоловський.

Деяку побутову техніку – телевізори, холодильники, мікрохвильові печі й інше обладнання – та генератори надали міжнародні партнери: Міжнародна організація з міграції, УВКБ ООН, ЮНІСЕФ, Товариство Червоного Хреста України.

Свіжі дописи

  • Новини

Керівник МЗС Чехії прибув до Києва

У п'ятницю, 22 листопада міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський приїхав в Україну. Це не… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Генштаб: ворог продовжує тиснути на Покровському напрямку

Протягом минулої доби, 21 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському напрямку. Загалом… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Трамп обрав на посаду генпрокурора свою колишню адвокатку в справі про імпічмент Пем Бонді

Новообраний президент Дональд Трамп у четвер,  21 листопада, висунув на посаду генерального прокурора Сполучених Штатів… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Війська рф атакували житловий район Сум: попередньо – двоє загиблих, 12 поранених

У ніч проти 22 листопада російські загарбники атакували ударними дронами Shahed житловий мікрорайон у Сумах.… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У Близнюківській громаді зводять сучасне укриття для центральної лікарні: навіщо це рішення

У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Міноборони допустило до використання у ЗСУ ремонтно-евакуаційну бронемашину WZT-3

Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше

Thursday November 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.