fbpx
Сьогодні
13:12 22 Лип 2023

Колекція цифрового одягу від студентів Projector: як вона допоможе популяризувати українського митця

English version here

Студенти Projector Institute під кураторством Олександра Трегуба створили колекцію цифрового одягу, натхненну творчістю живописця-графіка Мирона Левицького. Вона допоможе популяризувати творчість митця, а частину коштів спрямують на підтримку Львівського муніципального мистецького центру — саме у Львові народився художник.

Про це розповіли "Рубриці" команда Projector Institute.

У чому проблема?

Про творчість українських митців широкому загалу досі відомо мало: переважно через репресії, вбивства, перешкодження діяльності у часи СРСР, а також еміграцію українців за кордон. Однак наша культура має справді багато таких імен, серед яких і Мирон Левицький.

Cтуденти Projector презентували благодійну цифрову колекцію одягу, присвячену живописцю-графіку Мирону Левицькому

Обкладинки Мирона Левицького, створені в Чикаго і Торонто. Джерело: Rentafont

Львів'янин за походженням, живописець-графік Мирон Левицький жив і творив переважно за кордоном. У 1949 він переїхав до Канади, де переважно мешкав до своєї смерті в 1993. В еміграції Левицький активно підтримував земляків: організовував виставки, розписував українські храми, ілюстрував книги наших авторів і викладав українське мистецтво.  

Яке рішення? 

Натхненні творчістю художника, студенти курсу Creative Composition створили колекцію цифрового одягу з елементами його робіт. У речах намагалися поєднати традиції з футуристичними ідеями. Головним чином запозичували геометричні візерунки Левицького, які той малював для обкладинок книжок і журналів.

Автори колекції — дизайнери Ліза Попова, Віктор Федюк, Тарас Чумак, Олександра Процкова. До своєї колекції вони створили 5 речей: левітуючий дощовик, плавучий кроп-топ, летючий костюм, невагомі сукні.

Як це працює?

Особливість цифрової колекції у тому, що її не можна отримати фізично — лише в електронному вигляді та «одягнути» для виходу в соцмережі. Це дозволяє користувачам модно виразити себе та водночас не забруднювати довкілля надмірним споживанням одягу.

Придбати речі можна в метакрамниці DRESSX, яку заснували українки Дарʼя Шаповалова і Наталія Моденова. Команда вперше в світі запустила у продаж цифровий одяг та за два роки перетворила крамницю у найбільший діджитал-стор для міленіалів зумерів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: